Hakkında

ABHaber nedir?
ABHaber.com, Avrupa Birliği ve Türkiye arasında karşılıklı anlayış, iletişim ve bilgilendirmeyi amaçlayan, bağımsız, tarafsız ve kar amacı gütmeyen bir internet haber portalıdır.

ABHaber, kimler tarafından yayınlanıyor?
ABHaber.com, Brüksel merkezli ABHaber ASBL tarafından yayımlanmaktadır. ABHaber ASBL, AB konularında uzman gazeteci ve akademisyenler tarafından Brüksel’de kurulmuş, 2002 yılında resmi statüye kavuşmuş bir kar amacı gütmeyen kuruluştur. ABHaber Derneği de, 2005 yılından bu yana faaliyettedir.

ABHaber.com’un temel amacı nedir?
ABHaber.com internet portalı, Türkiye ile AB arasında yaşanan bir çok gerginlik ve sorunun nedenini karşılıklı derin bilgi eksikliğini görmekte, Türkçe ve İngilizce olarak yayımlanan güncel haber, analiz, yorum ve dosyalar ile bu açığı gidermeyi amaçlamaktadır.

ABHaber.com’u kimler izliyor?
Bugüne kadar tarafsız ve bağımsız habercilik anlayışından ödün vermeyen ABHaber.com, kısa sürede Türkiye’de AB konusunda en güvenilir temel referans kaynaklarından biri olmuştur. Birçok önde gelen yazılı ve görsel medya organı ABHaber.com’da yayınlanan yazı ve röportajları kullanmakta, Brüksel ve Ankara’daki AB çerçevesindeki gelişmeleri ABHaber.com’dan takip etmektedir.

Bugün ABHaber, yalnızca medya organları değil, yerli ve yabancı karar alıcılar, savunma ve diplomasi çevreleri, finans kurumları ve akademik kuruluşlar tarafından yakından izlenmektedir. ABHaber.com, teknik sınırlamalar, tamamıyla gönüllü yapılan katkılara karşın 4 yılda 1,800,000’i aşan kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştır. ABHaber’in kullanıcıların yaklaşık yüzde 60’ı Türkiye’den, yüzde 35’i diğer Avrupa ülkelerindendir.