Avrupalı Parlamenterler…Bu hukuksuz ve yanlı tutumu nedeniyle, AB ile bazı alanlardaki işbirliğimizi ciddi bir şekilde gözden geçireceğiz

180

Avrupa Parlamentosu vekilleri, Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye’nin AB’ye katılım şansını ortadan kaldırdığını söyledi. Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Şam’la işbirliği konusunda anlaşırken, iktidardaki Baas Partisi yetkilileri, Kürtlerle çok sayıda görüşme yaptıklarını ve Moskova ile Ankara’nın Soçi’dekine benzer bir görüşme yapacağını duyurdu.

İzvestiya gazetesine demeç veren AP’nin Fransız üyesi Thierry Mariani, “Ankara, eylemleriyle AB’nin bir parçası olmak istemediği mesajını veriyor. Elbette Türkiye AB’nin büyük bir komşusu ve komşularımızla mutabakat içinde olmak bizim için önemli ancak bir anlamı olmayan ve 30 yıl boyunca hiçbir sonuç getirmeyen bu tartışmalar sona ermeli” dedi.

AP Türkiye’yle İlişkiler Delegasyonu üyesi Slovak vekil Milan Urik, AB’nin Ankara’nın tehditlerini kabul edemeyeceğini belirtti.

Urik’e göre AB, dış sınırlarını titizlikle korumalı ve Türkiye’yle üyelik müzakerelerine son vermeli.

https://tr.sputniknews.com/rus_medyasi/201910151040399033-izvestiya-baris-pinari-harekati-abnin-kapilarini-turkiyeye-kapatti/?utm_source=https://t.co/It1rPy9eZn?amp=1&utm_medium=short_url&utm_content=ActH&utm_campaign=URL_shortening