Rusya Savunma Bakanı: “Türkiye, Doğu Akdeniz’deki MEB’lerini ABD tehdidine karşı koruyacak kudrette”

95

Rusya Savunma Bakanı Şoygu, “Türkiye, kendi ilan ettiği Doğu Akdeniz’deki Milli Ekonomik Bölgelerini (MEB) ABD tehdidine karşı koruma ve savunma kudretindedir” ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ‘Türkiye’nin elinde kendi geliştirdiği ileri teknoloji Hisar hava savunma bataryaları var. Türkiye artık ABD’nin emir verdiği bir ülke değil’ dedi.
Rusya Araştırmaları Enstitüsü’nün haberine göre, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “İlk S-400 ekipmanı haziran ayında Türkiye’de olacak. Türkiye ile S-500’leri de ortak üreteceğiz. Tek bir S-500 bataryası bile tüm Türkiye hava sahasını dış saldırılardan korumaya yeter” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE DOĞU AKDENİZ’DEKİ MEB’LERİNİ ABD TEHDİDİNE KARŞI KORUYACAK KUDRETTEDİR”

“Türkiye, kendi ilan ettiği milli ekonomik bölgelerini Doğu Akdeniz’de Amerikan tehdidine karşı koruma ve savunma kudretindedir.” diyen Şoygu, “Kaldı ki, Türkiye’nin elinde kendi geliştirdiği ileri teknoloji Hisar Hava Savunma bataryaları var. Amerika geç kaldığını yeni fark etti” sözlerine yer verdi.

“Amerika ne yaparsa yapsın Türkiye kendi yurduna füze kalkanını kuracaktır” diyen Şoygu şunları dile getirdi:

“ABD’nin hamleleri Türkiye’nin dostu bir ülkenin hamleleri değil. Zaten bunu artık dünya öğrendi. Türkiye artık ABD’nin emir verdiği bir ülke değil. Tam bağımsız yeni bir güç, bunu Amerika’da kabul edecek.”

Kıbrıs Postası-Tak