femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Yunanistan’ın Kıbrıs Büyükelçisi: Kıbrıs ve İsrail bölgede istikrar sağlayabilir Reviewed by Momizat on . Yunanistan'ın Kıbrıs Büyükelçisi Elias Fotopoulos, KHA'na verdiği demeçte Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail liderlerinin enerji ile ilgili tüm konularla ilgilenecek Yunanistan'ın Kıbrıs Büyükelçisi Elias Fotopoulos, KHA'na verdiği demeçte Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail liderlerinin enerji ile ilgili tüm konularla ilgilenecek Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Yunanistan’ın Kıbrıs Büyükelçisi: Kıbrıs ve İsrail bölgede istikrar sağlayabilir

Yunanistan’ın Kıbrıs Büyükelçisi: Kıbrıs ve İsrail bölgede istikrar sağlayabilir

Yunanistan’ın Kıbrıs Büyükelçisi Elias Fotopoulos, KHA’na verdiği demeçte Kıbrıs, Yunanistan ve İsrail liderlerinin enerji ile ilgili tüm konularla ilgilenecek bir Teknik Koordinasyon Komitesi kurma kararının önemine işaret etti.

Fotopoulos, liderlerin ne istediklerini çok iyi bildiklerini ve yaptıkları açıklamalarda işbirliğini geliştirme iradesi ortaya koyduklarını söyledi. Büyükelçi, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun EastMed konusunda yaptığı açıklamaları çok önemli olarak niteledi. Fotopoulos, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras’ın garantiler konusunda yaptığı açıklamalara da değinerek konuya üçlü bir toplantıda değinilmesinin konunun uluslararası bir konu haline geldiği anlamına geldiğini söyledi.

Bir soru üzerine Yunanistan Büyükelçisi enerji ile ilgili tüm konuların Teknik Koordinasyon Komitesi’nde ele alınacağını belirtti. Fotopoulos, Yunanistan’ın doğal gaz konusunda geçiş noktası olma potansiyelinin yüksek olduğunu belirtti.

Üçlü zirveden çıkan siyasi mesajlara değinen Büyükelçi liderlerin bölgedeki istikrarsızlığa dikkat çektiklerini, istikrar sağlayabilecek ülkelerin Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan olduğunu ifade etti. Fotopoulos, gün gele İsrail ve Mısır’ın istikrar için aynı masada oturması olasılığından da söz etti.

Scroll to top