femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Yunanistan’da yapılan yerel seçimlerde aşır sağcı Altın Şafak oylarını üçe katladı Reviewed by Momizat on . Yunanistan’da  yapılan yerel seçimlerin ilk turunda iktidar ortakları merkez sağcı Yeni Demokrasi ile sosyalist Pasok partileri önemli kayıplar verirken aşırı s Yunanistan’da  yapılan yerel seçimlerin ilk turunda iktidar ortakları merkez sağcı Yeni Demokrasi ile sosyalist Pasok partileri önemli kayıplar verirken aşırı s Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Yunanistan’da yapılan yerel seçimlerde aşır sağcı Altın Şafak oylarını üçe katladı

Yunanistan’da yapılan yerel seçimlerde aşır sağcı Altın Şafak oylarını üçe katladı

Yunanistan’da  yapılan yerel seçimlerin ilk turunda iktidar ortakları merkez sağcı Yeni Demokrasi ile sosyalist Pasok partileri önemli kayıplar verirken aşırı sağcı Altın Şafak başkent Atina’da oylarını üçe katladı.

Altın Şafak’ın adayı milletvekili İlias Kasidiaris yüzde 14-16 oy topladı. Bu oran 2010 yerel seçimlerinde yüzde 5.3’tü. Başkent Atina’da yüzde 20-24 oranında oy alan ana muhalefetteki Sol Koalisyon (SYRİZA) adayı Gavril Sakelaridis ile yüzde 19-23 oy alan bağımsız aday ve halen Atina Belediye Başkanı Yorgo Kaminis 25 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tura kaldı.

Yunanistan’da 13 bölge valisi ve 325 belediye başkanıyla il ve kent meclisi üyelerinin belirleneceği seçimlerde, Batı Trakya’dan üç Türk’ün de belediye başkanı seçilmesi bekleniyor.

Ajanslar

Scroll to top