femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Yunanistan Başbakanı: Herhangi bir saldırgan eylem cevapsız kalamaz Reviewed by Momizat on . Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Kıbrıs'a yaptığı iki günlük resmi ziyaretini tamamlamadan önce, Malunda'daki Yunan Alayı ELDİK kampını ziyaret etti. M Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Kıbrıs'a yaptığı iki günlük resmi ziyaretini tamamlamadan önce, Malunda'daki Yunan Alayı ELDİK kampını ziyaret etti. M Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Yunanistan Başbakanı: Herhangi bir saldırgan eylem cevapsız kalamaz

Yunanistan Başbakanı: Herhangi bir saldırgan eylem cevapsız kalamaz

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, Kıbrıs’a yaptığı iki günlük resmi ziyaretini tamamlamadan önce, Malunda’daki Yunan Alayı ELDİK kampını ziyaret etti. Mitsotakis, ziyaret sırasında askerlere hitaben yaptığı konuşmada , “bu geniş coğrafyada, çalkantılı, zorluklarla dolu ve istikrarsız bir dönemde yaşıyoruz” dedi.

Kıbrıs ve Yunanistan’ın egemenlik haklarını sorgulayanlara açık ve net bir mesaj veren Mitsotakis, “herhangi bir saldırgan eylem cevapsız kalamaz. Amacımız barış ve uzlaşmadır; ancak kendi egemenlik haklarımızı koruyacağız ve yalnız değiliz” dedi.

“Tüm Avrupa Birliği’ne üye ülkeler bizim yanımızda bulunuyor; Kıbrıs’a yönelik desteklerini ifade ettiler” şeklinde konuşan Başbakan, AB ortaklarının, “uluslararası hukukun ihlal edilmesi ve yasadışı sondaj çalışmalarının Avrupa-Türkiye ilişkilerini olumsuz bir şekilde etkileyeceği” mesajını verdiklerini söyledi.

Scroll to top