Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras: Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidir Reviewed by Momizat on . Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti. Tsipras, Roma'da yapılan Kıbrıs, Malta, Yu Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti. Tsipras, Roma'da yapılan Kıbrıs, Malta, Yu Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras: Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidir

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras: Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunması önemidir

Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras, Kıbrıs sorununa adil ve yaşayabilir bir çözüm bulunmasının önemine işaret etti.

Tsipras, Roma’da yapılan Kıbrıs, Malta, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Fransa ve İtalya devlet ya da hükümet başkanlarının katıldığı Avrupa Birliği yedi güney ülkesi 4. Zirvesi çerçevesinde gazetecilere açıklama yaptı.

Yunanistan Başbakanı, Zirve sırasında liderlerin uluslararası ve bölgesel gelişmeleri görüştüklerini belirterek, “Avrupa Birliği’nin uluslararası ve bölgesel gelişmelere ilişkin olarak tüm önemli cephelerde ve özellikle Akdeniz bölgesindeki barış, güvenlik ve kriz çözümü için AB’nin uluslararası hukuk lehine tavır alması gerekir” dedi.

Kıbrıs sorununa yaşayabilir ve adil bir çözüm bulunmasının önemine işaret eden Aleksis Tsipras “arzumuz, Ege denizinin barış ve işbirliğini teşvik eden bir deniz, bölgemizin de tehditler olmayan ve tüm komşu ülkelerimizin uluslararası hukuka saygı duyması gereken bir bölge olmasıdır” şeklinde konuştu.

Scroll to top