femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Yunan Savunma Bakanı ‘Türk kara sularında’ Reviewed by Momizat on . Yunan basınında yer alan haberlere göre, dün sabah Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias’ı taşıyan helikopter nedeniyle Türkiye ile gerilim yaşandı. Yunan bas Yunan basınında yer alan haberlere göre, dün sabah Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias’ı taşıyan helikopter nedeniyle Türkiye ile gerilim yaşandı. Yunan bas Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Yunan Savunma Bakanı ‘Türk kara sularında’

Yunan Savunma Bakanı ‘Türk kara sularında’

Yunan basınında yer alan haberlere göre, dün sabah Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Dendias’ı taşıyan helikopter nedeniyle Türkiye ile gerilim yaşandı.

Yunan basınının iddiasına göre, süregelen rutin bir tatbikatı izlemek üzere birlikleri dolaşan Bakan Dendias, Chinook helikopteri ile 12 Ada arasında yer alan ve Antalya’nın Kaş ilçesinin yalnızca 2.1 kilometre açığında bulunan Meis Adası’na gitti.

‘Onurumuzu koruruz’

Helikopter Türk radarları tarafından tespit edilirken, Yunanistan tarafına helikopterin Türk kara sularına girdiği uyarısı gönderildi. Haberlerde helikopterde Savunma Bakanı’nın bulunduğunun Türk tarafına bildirilmediği belirtildi. Dendias ve onu takip eden diğer helikopterlerin Meis’e ilerlemeye devam ettiği ve Türk tarafından yapılan uyarıya karşılık verilmediği aktarıldı. İddiaya göre, bunun üzerine Bandırma’dan iki Türk F16 savaş uçağı havalandı. Yunan basını, olayın Yunanistan Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos’un bugün Ankara’ya yapacağı ziyaretin öncesine geldiğini vurguladı.

Yunan Bakan Dendias, 95’inci Bölge Yüksek Ulusal Muhafız Tümeni’ne yaptığı ziyarette, Yunanistan’ın komşularına şu mesajı gönderdiğini söyledi: “Yunanistan tüm halklarla dostluk ve barışı onurlandırır. Ancak aynı zamanda hem ulusal egemenliğini hem de ulusal onurunu korur.” Dendias, 1 Kasım 2014 tarihinde savunma bakanlığı görevine başlamıştı. Bu ayın başında Doğu Akdeniz’de yapılan tatbikata giden TCG Büyükada savaş gemisi, Ege’de Yunan karasularına girmiş, Dendias, “Ne zaman Yunanistan‘da yeni bir savunma bakanı atansa, Ankara bu tip eylemlerde bulunur” demişti.

Ajanslar-Milliyet

Scroll to top