Volkstimme: Almanya’nın Türkiye politikası derin ikilemde Reviewed by Momizat on . Magdeburg'da yayımlanan Volkstimme gazetesi Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilere netlik kazandırılamadığını belirttiği yorumunu şöyle sürdürüyor: "Almanya Magdeburg'da yayımlanan Volkstimme gazetesi Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilere netlik kazandırılamadığını belirttiği yorumunu şöyle sürdürüyor: "Almanya Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Volkstimme: Almanya’nın Türkiye politikası derin ikilemde

Volkstimme: Almanya’nın Türkiye politikası derin ikilemde

Magdeburg’da yayımlanan Volkstimme gazetesi Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilere netlik kazandırılamadığını belirttiği yorumunu şöyle sürdürüyor:
“Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier Türkiye ziyareti sırasında görevi icabı ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için uğraşacak. Almanya Dışişleri Bakanlığı ise Almanları Türkiye’de rejim karşıtı ifadeler kullanılmaması hususunda uyarıyor. Bu uyarı öncelikle Almanya’da yaşayan Türkleri ilgilendiriyor olmalı. Çünkü plajda yatarken Facebook üzerinden hayvan benzetmeleri ya da cumhurbaşkanını aşağılayıcı mesajlar paylaşmak Alman turistlerin aklına gelmez. Almanya’nın Türkiye politikasının derin ikileme düştüğü ve ‘yekpare’ olmayıp çelişkilere saplandığı görülüyor. Ama değişmesi şimdilik mümkün değil. Türkiye’deki otokrasi rejimi karşısında diz çökmek kadar ilişkileri kesmek de Almanya için söz konusu olamaz. İlişkilerin zeminini, iki ülkenin de diğerine ekonomik bakımdan duyduğu ihtiyaç oluşturuyor.”

Dw

Scroll to top