femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Uluslararası Şeffaflık Örgütü 2018 Yolsuzluk Algı Endeksi’ni Açıkladı Reviewed by Momizat on . Yolsuzlukla mücadelede dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan ve 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Şeffaflık Örgütü (Transpar Yolsuzlukla mücadelede dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan ve 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Şeffaflık Örgütü (Transpar Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Uluslararası Şeffaflık Örgütü 2018 Yolsuzluk Algı Endeksi’ni Açıkladı

Uluslararası Şeffaflık Örgütü 2018 Yolsuzluk Algı Endeksi’ni Açıkladı

Yolsuzlukla mücadelede dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan ve 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Uluslararası Şeffaflık Örgütü (Transparency International), 1995’ten bu yana her yıl yayınladığı Yolsuzluk Algı Endeksi’nin 2018 sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

2018 yılı Endeks sonuçlarına göre Türkiye, 41 puanla 78. sırada yer aldı. Türkiye’nin Yolsuzluk Algı Endeksi puanı ve sıralaması 2013 yılından beri hızlı bir biçimde gerilemekteydi. Endekste dört yıl üst üste gerileyen Türkiye, bu süre içerisinde 10 puanlık bir düşüşle 28 sıra gerilemişti. Bu yıl değerlendirmeye alınan 9 bağımsız araştırmadan yalnızca birinde, geçen yıl hesaplamaya dahil olmayan bir araştırmanın verilerinde artış gösteren Türkiye’nin puanı, bu araştırmanın etkisiyle bir önceki yıla göre bir puan yükselmiştir. Buna karşın Türkiye 2012 yılından bu yana en çok gerileyen 5 ülke arasında yer aldı.

www.seffaflik.org/2018-yolsuzluk-algi-endeksi-aciklandi/

Scroll to top