Türkiye ile AB’yi buluşturacak Varna Konferansı 26 Mart’ta yapılacak… Reviewed by Momizat on . Türkiye ile AB'yi buluşturacak Varna Konferansı 26 Mart'ta yapılacak...AB Komisyonu, Türkiye ile AB’yi buluşturacak olan Varna Zirvesi’nin 26 Mart’ta yapılacağı Türkiye ile AB'yi buluşturacak Varna Konferansı 26 Mart'ta yapılacak...AB Komisyonu, Türkiye ile AB’yi buluşturacak olan Varna Zirvesi’nin 26 Mart’ta yapılacağı Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Türkiye ile AB’yi buluşturacak Varna Konferansı 26 Mart’ta yapılacak…

Türkiye ile AB’yi buluşturacak Varna Konferansı 26 Mart’ta yapılacak…

Türkiye ile AB’yi buluşturacak Varna Konferansı 26 Mart’ta yapılacak…AB Komisyonu, Türkiye ile AB’yi buluşturacak olan Varna Zirvesi’nin 26 Mart’ta yapılacağını açıkladı.

Güney Kıbrıs’ın Varna Zirvesi’ni, Türkiye’nin Rum sözde “Münhasır Ekonomik Bölgesi” (MEB) içerisindeki faaliyetleri nedeniyle bloke edeceği günlerdir basında iddia ediliyordu.
Fileleftheros gazetesi, AB’nin Türkiye’nin sözde “MEB” içerisindeki “kışkırtıcı eylemlerini” görmezden gelerek, bu konferansın yapılacağını açıkladığını yazdı.

Habere göre, Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu da, Varna Konferansı ile ilgili açıklama yaptığını ve Türkiye’ye karşı “misilleme mantığı” ile hareket etmediklerini söyledi.

Prodromu, Türkiye’nin AB üyesi ülkelere saygı göstermesinin, AB ile olan ilişkilerinin devamı için ön koşul olduğunu da kaydederek, 22-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Konseyi toplantısında, Varna Zirvesi’nin yapılıp yapılmayacağı konusundaki nihai kararın alınacağını belirtti.
Hedefin, Türkiye ile AB arasındaki ilişkilerin düzeltilmesi olduğunu da söyleyen Prodromu, Türkiye’den iyi niyet göstergesi beklediklerini ifade etti.

Tak

Scroll to top