femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Theresa May: Britanya Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasını destekliyor Reviewed by Momizat on . Britanya Başbakanı Bayan Theresa May, ülkesinin Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasına kadar destekleyici olmaya devam edeceğini belirterek "böyle Britanya Başbakanı Bayan Theresa May, ülkesinin Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasına kadar destekleyici olmaya devam edeceğini belirterek "böyle Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Theresa May: Britanya Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasını destekliyor

Theresa May: Britanya Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasını destekliyor

Britanya Başbakanı Bayan Theresa May, ülkesinin Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasına kadar destekleyici olmaya devam edeceğini belirterek “böyle bir çözüme kolaylıkla erişilebilir” dedi.

May, Britanyalı Parlamenter Theresa Villiers ve diğer Britanyalı parlamenterlerin Kıbrıs sorunuyla ilgili gönderdikleri mektuba verdiği yanıtta yukarıdaki ifadeleri kullandı.

12 Haziran tarihli mektubunda May, “hükümetin gösterdiği destek hakkındaki nazik sözleriniz için teşekkür ediyorum” dedi ve “geçen yazda Crans -Montana’da, iki Kıbrıslı lider ve üç garantör ülkenin BM Genel Sekreteri’nin desteğiyle Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmasına bugüne kadar en yakın bir noktada bulundular” şeklinde yazdı.

“Tüm taraflar önemli cesaret ve taahhüt gösterdiler, tüm taraflar bir çözüm bulunması amacıyla yoğun bir şekilde çalıştılar” diyen Britanya Başbakanı, “Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunamamasından dolayı uğradığınız hayal kırıklığını ve aynı zamanda, müzakerelerde önemli bir ilerleme kaydedilmesinden dolayı hissedilen memnuniyetinizi paylaşıyorum” dedi.

May, Britanya hükümetinin Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasının mümkün olduğuna inandığını ifade ederek “hedefin gerçekleşmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Başbakan May, 17 Nisan tarihinde  Nikos Anastasiades ile yaptığı görüşmeye de değindi ve görüşme sırasında Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması konusunda atılabilecek adımların ele alındığını söyledi.

Theresa May, gelecek adımların Kıbrıs’taki iki topluma bağlı olduğuna işaret ederek ülkesinin destekleyici olmaya devam edeceğini de belirtti.

Scroll to top