femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
The Washington Post: Rusya’ya karşı yaptırımlar AB üyelerini korkutuyor Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği’nin neredeyse tüm ülkelerinin, Rusya’ya karşı kabul edilen yaptırımların kendi ekonomileri için son derece acı verici olacağından korktuğu ileri Avrupa Birliği’nin neredeyse tüm ülkelerinin, Rusya’ya karşı kabul edilen yaptırımların kendi ekonomileri için son derece acı verici olacağından korktuğu ileri Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » The Washington Post: Rusya’ya karşı yaptırımlar AB üyelerini korkutuyor

The Washington Post: Rusya’ya karşı yaptırımlar AB üyelerini korkutuyor

Avrupa Birliği’nin neredeyse tüm ülkelerinin, Rusya’ya karşı kabul edilen yaptırımların kendi ekonomileri için son derece acı verici olacağından korktuğu ileri sürüldü.

The Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Barack Obama ve Avrupalı muadillerinin Ukrayna krizi bağlamında Rusya’ya karşı yaptırımları ağırlaştırmayı planlamasına rağmen AB liderleri arasında yaptırımlar konusunda fikir birliğinin olmadığının bariz bir şekilde ortada olduğunu yazdı.

Gazete, Obama’nın yaptırımların giderek ağırlaştırılmasında ısrar ederek yaptırımların AB ekonomilerini vurabileceğini ve AB’nin Rusya’ya karşı yaptırımlar yüzünden ABD’ye göre çok daha fazlasını kaybedeceğini dikkate almadığını ifade etti.

Yazıda, Rus enerji şirketlerine karşı kabul edilen yaptırımların Rusya’yı oldukça etkileyebileceği, ancak diğer taraftan petrol ve doğalgazının en az üçte birini Rusya’dan alan Almanya’nın ekonomisine de büyük zarar vereceği vurgulandı.

Öte yandan İngiltere, Rus banka sistemini etkileyecek yaptırımlar, Fransa ise Rusya savunma sanayisine yönelik kabul edilebilecek yaptırımlar konusunda tedirgin. Akdeniz ülkeleri, Rusya’ya karşı kabul edilen yaptırımların lüks sınıfındaki ürünlerin satışını, Kuzey Avrupa ülkeleri ise orman ürünleri satışını etkileyeceğinden endişe ediyor.

The Washington Post, ABD’nin “Rusya’ya karşı farklı alanlardaki yaptırım sonuçlarının ağırlığını” AB ülkeleriyle eşit bir şekilde paylaşacağını söylemesine rağmen birçok Avrupa şirketinin Amerikan yönetiminin bu tür açıklamalarına kuşkuyla yaklaştığını kaydetti.

RS

 

 

Scroll to top