femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Taner Yıldız Enerji alanındaki gelişmeleri anlattı Reviewed by Momizat on . Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Doğu Akdeniz'de Güney Kıbrıs Yönetimi'nin ve İsrail'in geliştireceği projelerin KKTC'nin makul siyasi şartlarıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Doğu Akdeniz'de Güney Kıbrıs Yönetimi'nin ve İsrail'in geliştireceği projelerin KKTC'nin makul siyasi şartlarıyla Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Taner Yıldız Enerji alanındaki gelişmeleri anlattı

Taner Yıldız Enerji alanındaki gelişmeleri anlattı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Doğu Akdeniz’de Güney Kıbrıs Yönetimi’nin ve İsrail’in geliştireceği projelerin KKTC’nin makul siyasi şartlarıyla, buluşmasıyla beraber yeni bir enerji kaynağının daha ortaya çıkacağını söyledi ve AB ülkelerinin kaynağa ne kadar yakın seçenekler geliştirirlerse projelerin o kadar uygun olacağını belirtti.

 

Yıldız, Irak’ta geliştirilecek projelerin Türkiye ve Irak ile birlikte AB üyesi ülkeler için de önemli olduğunu da belirtti.

 

Yıldız, TUROGE 2014 13. Türkiye Uluslararası Petrol ve Gaz Konferansı’nda yaptığı konuşmada, petrol, doğal gaz ve kömürün dünyanın enerji kaynaklarındaki payının 2050’ya kadar en az yüzde 75’ine karşılık geleceğine işaret etti.

 

Dünyada enerjide doğal gaz ve petrolün payının hiçbir zaman yüzde 50’lerin altına düşmediğine değinen Yıldız, kısa ve orta vadede de böyle bir gelişmenin beklenmediğini söyledi.

 

Türkiye ile Irak arasındaki ilişkilere de değinen Yıldız, “Irak’ta geliştirilecek projeler hem Türkiye hem Irak hem iki ülke ve AB üyesi ülkeler için önemli olduğunun altını çizmemiz lazım” dedi.

Scroll to top