Stephane Dujarric: BM (Kıbrıs) bölgede devam eden gerginlikten endişelidir Reviewed by Momizat on . BM Genel Sekreteri'nin basın sözcüsü Stephane Dujarric, ENI- TOTAL şirketlerinin Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Münhasır Ekonomik Bölgesinde sondaj çalışmalarında bulun BM Genel Sekreteri'nin basın sözcüsü Stephane Dujarric, ENI- TOTAL şirketlerinin Kıbrıs Cumhuriyeti'nin Münhasır Ekonomik Bölgesinde sondaj çalışmalarında bulun Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Stephane Dujarric: BM (Kıbrıs) bölgede devam eden gerginlikten endişelidir

Stephane Dujarric: BM (Kıbrıs) bölgede devam eden gerginlikten endişelidir

BM Genel Sekreteri’nin basın sözcüsü Stephane Dujarric, ENI- TOTAL şirketlerinin Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Münhasır Ekonomik Bölgesinde sondaj çalışmalarında bulunması konusunda “her hangi bir olay yaratılmasını istemiyoruz ve tabii ki bölgede devam eden gerginlikten endişeliyiz” dedi.

Dujarric, Crans-Montana kasabasında yer alan Kıbrıs konferansı ve BM Genel Sekreteri’nin BM’nin müzakerelerdeki rolüne devam etmesi konusundaki görüşü ile ilgili bir soruya, “Crans- Montana’daki çeşitli tarafların görüşleri belli oldu ve farklılık hala daha büyük idi ve bundan dolayı konferansın tamamlanması gerekirdi” yanıtını verdi.

Sözcü, BM Genel Sekreteri’nin “Birleşmiş Milletler tüm taraflara yardımcı olmak için hazır ve istekli olduğu” ile ilgili açıklamasını tekrarladı.

Dujarric, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin New York’a gideceğini ve BM Güvenlik Konseyi’ni bilgilendireceğini açıkladı.

Dujarric, “gelecek adımlarımızı düşünmemiz gerekir. Tüm taraflar için derin düşünme zamanıdır” dedi.

Scroll to top