S&P Güney Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltti.Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü düşürdü Reviewed by Momizat on . Rum Maliye Bakanı Harris Georgiades, kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s’ın, (S&P) Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltmesi sağlam ekonomik ve Rum Maliye Bakanı Harris Georgiades, kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s’ın, (S&P) Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltmesi sağlam ekonomik ve Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » S&P Güney Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltti.Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü düşürdü

S&P Güney Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltti.Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü düşürdü

Rum Maliye Bakanı Harris Georgiades, kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor’s’ın, (S&P) Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltmesi sağlam ekonomik ve mali görünümün bir sonucudur dedi.

Standard & Poor`s, cuma günü Kıbrıs hakkındaki değerlendirmesini BB görünümünden “BB +” ya yükseltti ve istikrarlı bir görünüm verdi. Aynı zamanda, ‘B’ yabancı ve yerel para birimindeki kısa vadeli ülke kredi notlarını onayladı.

Georgiades, Twitter hesabında S & P’nin Kıbrıs’ın değerIendirmesini yükseltmesi “güçlü bir ekonomik ve mali görünümden kaynaklandığını” yazdı.

“Biz sorumlu bir şekilde devam ediyoruz” diye ekledi.

——

Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü düşürdü

Moody’s Türkiye’nin kredi notu görünümünü “negatif”e indirdi, kredi notunu teyit etti

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notu görünümünü “durağan”dan “negatif”e indirdi, Ba1 olan kredi notunda ise değişiklik yapmadı.

Moody’s, geçtiğimiz Eylül ayında Türkiye’nin kredi notunu bir kademe düşürerek yatırım yapılabilir seviyesinin altına indirmişti.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-39314315

Scroll to top