femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
“Sığınmacı” Gruevski ve yeni Balkan rotası Reviewed by Momizat on . Macaristan, sığınmacılara yardım edenleri hapisle tehdit ediyor. Eski bir dostunu ülkeye kaçıran Başbakan Orban ise bu tehditten muaf. Hem de bu kişi pasaportsu Macaristan, sığınmacılara yardım edenleri hapisle tehdit ediyor. Eski bir dostunu ülkeye kaçıran Başbakan Orban ise bu tehditten muaf. Hem de bu kişi pasaportsu Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Görüş / Makaleler » “Sığınmacı” Gruevski ve yeni Balkan rotası

“Sığınmacı” Gruevski ve yeni Balkan rotası

Macaristan, sığınmacılara yardım edenleri hapisle tehdit ediyor. Eski bir dostunu ülkeye kaçıran Başbakan Orban ise bu tehditten muaf. Hem de bu kişi pasaportsuz ve sabıkalı olmasına rağmen. Dw’den Krsto Lazarevic’in yorumu…

Sabıkalı ve kimlik taşımıyor. Ülkesinde devleti dolandırmaktan aranıyor ve bir suç şebekesinin de başı. İnsan kaçakçılarının yardımıyla yasadışı yollardan Budapeşte’ye kaçtı. Ülkesinde iki yıl hapis yatmamak için Macaristan’da iltica başvurusunda bulundu. Macaristan Başbakanı Viktor Orban da bu sabıkalı mülteciye kucak açtı. Zira 10 yıl Makedonya başbakanlığını yapmış olan Nikola Gruevski, Macaristan Başbakanı’nın kadim dostu ve yoldaşı.
Orban, Macar kültürüne yakışmayan mülteci istemediklerini söyler. Nikola Gruevski onun kültür anlayışına pek uyuyor. Her ikisi de ülkesinin demokratik yapısını, temel vatandaşlık haklarını ve basın özgürlüğünü birkaç yıl içinde tanınmaz hale getirmiş olan siyasetçiler. Dost ve yakınlarının cebini doldurmuş ve halkı basit komplo teorileriyle mültecilere karşı kışkırtarak bugünlere geldiler.
2014 yılında Makedonya’yı (siyasi mülteci kabul edilmeyen) “güvenilir ülke” ilan etmek isteyen Gruevski şimdi kendi ülkesine güvenemiyor.

https://www.dw.com/tr/sığınmacı-gruevski-ve-yeni-balkan-rotası/a-46364969

Scroll to top