femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rusya’nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko:NATO uçak krizinde çifte standart uyguladı Reviewed by Momizat on . Rusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko, NATO’nun, Türkiye’nin Rus Su-24 uçağını düşürmesi konusunda çifte standart uyguladığını söyledi. Moskovskiy Ko Rusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko, NATO’nun, Türkiye’nin Rus Su-24 uçağını düşürmesi konusunda çifte standart uyguladığını söyledi. Moskovskiy Ko Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rusya’nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko:NATO uçak krizinde çifte standart uyguladı

Rusya’nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko:NATO uçak krizinde çifte standart uyguladı

Rusya’nın NATO Daimi Temsilcisi Aleksandr Gruşko, NATO’nun, Türkiye’nin Rus Su-24 uçağını düşürmesi konusunda çifte standart uyguladığını söyledi.

Moskovskiy Komsomolets gazetesine konuşan Gruşko, Rusya ve Türkiye arasındaki uçak krizinin, Moskova-NATO ilişkilerini nasıl etkilediğini anlattı. Gruşko:

“Türkiye’nin Rus Su-24 uçağını imha etmesinin ardından bir kez daha NATO için siyasi çıkarların, objektiflik ve aklıselimden daha önemli olduğunu gördük. NATO, IŞİD’le mücadeleye yönelik ortak çabaları baltalayan bu hukuk dışı eyleme karşı prensipli bir değerlendirmede bulunmadı. Türkiye’nin yaptığını örtbas ederek kendisini zor ve kötü bir duruma soktu ve İttifak’ın Ankara’ya karşı müttefik olarak yükümlülükleri bulunan diğer üyelerinin güvenliği için risk oluşturdu”.

NATO’DAN ÜZÜNTÜ VE KINAMA İFADELERİNİ DUYMADIK

NATO’nun olayla ilgili gerekeni yapmadığını vurgulayan Gruşko, “Hâlâ Ankara’nın, Suriye hava sahasında bulunan ve Türkiye için hiçbir tehdit oluşturmayan uçağımıza yönelik saldırısını kınayan ve üzüntü içeren hiçbir ifade duymadık. NATO olayı incelemek yerine, olayın Türkiye’nin gözünden anlatılan haline inandı ve terörle mücadelede ‘sözde’ ön saflarda bulunan Ankara’yı korumak için ek önlemler aldı. Bu tek kelimeyle çifte standart” dedi.

 

RS

Scroll to top