femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rusya ve Türkiye Mavi Akım’ın kapasitesinin arttırılması üzerine anlaşmaya vardı Reviewed by Momizat on . Ankara’da  düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mavi Akım Doğalgaz İletim Hat Ankara’da  düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mavi Akım Doğalgaz İletim Hat Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rusya ve Türkiye Mavi Akım’ın kapasitesinin arttırılması üzerine anlaşmaya vardı

Rusya ve Türkiye Mavi Akım’ın kapasitesinin arttırılması üzerine anlaşmaya vardı

Ankara’da  düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mavi Akım Doğalgaz İletim Hattı’nın yıllık kapasitesinin 16 milyar metreküpten 19 milyar metreküpe çıkartılması için Türk ve Rus tarafları arasında yürütülen görüşmelerde mutabakata varıldığını kaydetti.

 

Açıklamalarının devamında, Türkiye’nin Rusya ile yeni doğalgaz alım sözleşmeleri yapılması için görüşmeye devam ettiğini belirten Bakan, Türkiye’de faaliyet gösteren özel sektör şirketlerine uygun fiyattan doğalgaz sağlanabilmesi için söz konusu istişarelere gelecekte de devam edileceğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gazprom İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Aleksandr Medvedev arasındaki görüşmeler bugün Ankara’da start aldı. Ria Novosti Ajansı tarafından konuyla ilgili olarak geçilen haberde, söz konusu görüşmeler boyunca tarafların gaz fiyatı, Güney Akım Projesi ve Ukrayna’daki siyasal kriz gibi konuları ele alacakları bildirildi.

Bilindiği üzere Güney Akım Projesi, Karadeniz’den geçerek Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerine gaz sağlayacak olan büyük bir boru hattının inşasını öngörüyor.

Rusya’nın Sesi

 

Scroll to top