femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rusya ve İran, nükleer santralde anlaştı Reviewed by Momizat on . Moskova ve Tahran'ın İran'ın güneyindeki Buşehr Nükleer Santrali'nde yeni jeneratör grubu kurulması konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi. Rusya Devlet Atom En Moskova ve Tahran'ın İran'ın güneyindeki Buşehr Nükleer Santrali'nde yeni jeneratör grubu kurulması konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi. Rusya Devlet Atom En Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rusya ve İran, nükleer santralde anlaştı

Rusya ve İran, nükleer santralde anlaştı

Moskova ve Tahran’ın İran’ın güneyindeki Buşehr Nükleer Santrali’nde yeni jeneratör grubu kurulması konusunda anlaşmaya vardığı bildirildi.

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu (Rosatom) tarafından verilen bilgiye göre, kurum temsilcileri ile İranlı temsilciler, nükleer enerji konusunda kısa süre önce bir araya geldi.

İki tarafın, Buşehr santralinde yeni jeneratör grubu kurulmasıyla ilgili belgeleri görüştüğü belirtilirken, kurulacak jeneratörlerin sayısı ve kapasitesi hakkında ise bilgi verilmedi.

Daha önce basına yansıyan haberlerde İran’ın, Rusya’nın yardımıyla iki yeni jeneratör grubu kurmayı planladığı ifade edilmişti.

RS

Scroll to top