femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rusya ve Çin’den ortak deniz tatbikatı Reviewed by Momizat on . Çin ve Rusya arasındaki ilişkiler durmaksızın gelişirken, iki ülke deniz kuvvetleri ortak bir tatbikata hazırlanıyor. Çin Deniz Kuvvetleri Sözcüsü Liang Yang, 1 Çin ve Rusya arasındaki ilişkiler durmaksızın gelişirken, iki ülke deniz kuvvetleri ortak bir tatbikata hazırlanıyor. Çin Deniz Kuvvetleri Sözcüsü Liang Yang, 1 Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rusya ve Çin’den ortak deniz tatbikatı

Rusya ve Çin’den ortak deniz tatbikatı

Çin ve Rusya arasındaki ilişkiler durmaksızın gelişirken, iki ülke deniz kuvvetleri ortak bir tatbikata hazırlanıyor.

Çin Deniz Kuvvetleri Sözcüsü Liang Yang, 13 Mayıs’da yaptığı açıklamada, Çin ve Rusya’nın Doğu Çin Denizi’nde 20-26 Mayıs tarihlerinde müşterek tatbikat düzenleyeceğini açıkladı. Liang Yang, tatbikatta müşterek savunma, ani saldırı, refakat gibi geniş kapsamlı faaliyetlerin icra edileceğini belirtti.

Tatbikatın iki ülkenin devlet başkanlarının vardığı mutabakat çerçevesinde düzenlendiğini kaydeden Sözcü Liang, dostluk ve işbirliği ilişkilerinin gelişmesiyle birlikte askeri alanda stratejik işbirliği ortaklığı ilişkisinin de sağlamlaşacağına dikkat çekti.

Edinilen bilgilere göre, söz konusu tatbikata 14 savaş gemisi ve 2 denizaltının yanı sıra helikopter ve uçaklar da katılacak. Ayrıca, özel kuvvetlere bağlı askerler de yer alacak.

Scroll to top