femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rusya ve Çin arasında vize işlemleri kolaylaşıyor Reviewed by Momizat on . Rusya Parlamentosu tarafından kabul edilen ‘Rusya ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında vatandaşların seyahatini kolaylaştırıcı antlaşma’ isimli federal yasa yürürl Rusya Parlamentosu tarafından kabul edilen ‘Rusya ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında vatandaşların seyahatini kolaylaştırıcı antlaşma’ isimli federal yasa yürürl Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rusya ve Çin arasında vize işlemleri kolaylaşıyor

Rusya ve Çin arasında vize işlemleri kolaylaşıyor

Rusya Parlamentosu tarafından kabul edilen ‘Rusya ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında vatandaşların seyahatini kolaylaştırıcı antlaşma’ isimli federal yasa yürürlüğe girdi.

 

Rusya’nın Pekin Büyükelçiliğinden ITAR-TASS’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor: “Bu belge Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyaret sırasında imzalandı. Yeni antlaşma, iki ülke vatandaşlarının iletişimi için daha elverişli şartlar yaratmayı amaçlıyor”.

Antlaşma iki ülke vatandaşı hizmet pasaportu sahiplerinin Rusya ve Çin’de 30 gün vizesiz bulunmasını öngörüyor. İki ülke arasındaki yeni uygulamaya göre farklı kategorilerdeki vatandaşların seyahatlerinde vize şartları kolaylaştırılıyor ve ayrıca devletlerarası projelerde yer alanların iki yıla kadar vize alabilmesi sağlanıyor.

Halen Rusya ile Çin’in özel bölgeleri Hong Kong ve Makao arasında vizesiz seyahat yapılabiliyor. Buna göre Rusya vatandaşları vize almadan Hong Kong’da 14, Makao’da ise 30 gün bulunabiliyorlar.

 

RS

Scroll to top