femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Yönetimi:Kıbrıslı Türkler Hellim konusunda endişeli olmasın Reviewed by Momizat on . Kıbrıs Rum Yönetimi Tarım Bakanı Nikos Kougialis,yaptığı açıklamada, hellimin Menşe Korumalı Belirlenmesi olan bir ürün olarak kayıt edilmesinin ulusal öneme sa Kıbrıs Rum Yönetimi Tarım Bakanı Nikos Kougialis,yaptığı açıklamada, hellimin Menşe Korumalı Belirlenmesi olan bir ürün olarak kayıt edilmesinin ulusal öneme sa Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Rum Yönetimi:Kıbrıslı Türkler Hellim konusunda endişeli olmasın

Rum Yönetimi:Kıbrıslı Türkler Hellim konusunda endişeli olmasın

Kıbrıs Rum Yönetimi Tarım Bakanı Nikos Kougialis,yaptığı açıklamada, hellimin Menşe Korumalı Belirlenmesi olan bir ürün olarak kayıt edilmesinin ulusal öneme sahip bir konu olduğunu belirterek, hükümetin ürünü uluslararası rekabetten korumak için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Kıbrıs, mevcut ayın başlarında, halloumi / hellime PDO belgesi verilmesi için Avrupa Komisyonu’na başvuruda bulundu.

Bakan, Kıbrıs Türk tarafının endişelerine ilişkin olarak, Kıbrıslı Türklerin bu konuda endişeleri olmaması gerektiğine dikkat çekerek, ürün kayıtlı olduktan sonra, bağımsız bir kurum tarafından ürün üzerinde gerekli kontrollerin yapılması ile çözümler bulunabileceğine dikkat çekti.

Bununla birlikte, Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs tarafından yapılan başvuruyu zaten değerlendirmeye başladığını belirterek, söz konusu işlemin altı ya da sekiz ay içinde tamamlanmasının beklendiğini kaydetti.

Kougialis ayrıca, başvurunun geri çekilmesi olasılığını reddetti.

Scroll to top