femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Savunma Bakanı: Kıbrıs,  Yunanistan ve Mısır ile birlikte yeni bir birlik mesajı daha gönderiyor Reviewed by Momizat on . Rum Savunma Bakanı Savvas Aggelides, Kahire'de yer alan "2018 EDEX" savunma fuarına katılmak amacıyla pazar günü adadan ayrıldı. Kıbrıs Haber Ajansı ile yunan m Rum Savunma Bakanı Savvas Aggelides, Kahire'de yer alan "2018 EDEX" savunma fuarına katılmak amacıyla pazar günü adadan ayrıldı. Kıbrıs Haber Ajansı ile yunan m Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum Savunma Bakanı: Kıbrıs,  Yunanistan ve Mısır ile birlikte yeni bir birlik mesajı daha gönderiyor

Rum Savunma Bakanı: Kıbrıs,  Yunanistan ve Mısır ile birlikte yeni bir birlik mesajı daha gönderiyor

Rum Savunma Bakanı Savvas Aggelides, Kahire’de yer alan “2018 EDEX” savunma fuarına katılmak amacıyla pazar günü adadan ayrıldı. Kıbrıs Haber Ajansı ile yunan medya temsilcilerine açıklamada bulunan Bakan, Kıbrıs’ın, Yunanistan ve Mısır ile birlikte yeni bir birlik mesajı gönderdiğini söyledi.

Söz konusu Fuara Kıbrıs ve Yunanistan dâhil 41 ülke katılıyor.

Bakan, Mısır Savunma Bakanı General Mohamed Zeki’nin daveti üzerine Mısır’da bulunduğunu ve kendisine sunulan davet için memnuniyetini ifade etti.

“İlk kez olarak Mısır’da yer alacak fuara katılmak amacıyla Mısır Savunma Bakanı General Mohamed Zeki’nin daveti üzerine Mısır’da bulunuyoruz” şeklinde konuşan Kıbrıslı Bakan, fuarın başarılı olmasını diledi.

Savunma fuarının Mısır’ın savunma sanayiini teşvik eden ve Mısır Silahlı Kuvvetleri’nin potansiyelini tanıtan bir fuar olduğunu ifade eden Bakan, Kıbrıs’ın “2018 EDEX ” fuarına katılmasının önemine işaret etti.

Bakan Aggelides, “Mısır Savunma Bakanı’nın daveti üzerine fuara katılmamız bizim için büyük bir onurdur ve Kıbrıs’ın Mısır makamlarının savunma alanındaki tüm eylemlerine katılıyor” dedi.

Bu arada, fuarın açılışından önce Kıbrıs, Yunanistan ve Mısır savunma bakanları arasında üçlü bir toplantı gerçekleşecek.

Üçlü toplantı hakkında konuşan Bakan Aggelides, “ortak tatbikatların gerçekleşmesi ve üç ülke arasında görüş teatisinde bulunarak söz konusu üçlü işbirliği artık bir kurum oldu” dedi.

“Bunlar Doğu Akdeniz’deki ülkelerle stratejik ortaklıklardır. Ve sonuç bir birlik mesajı göndermektir” diyen bakan, bir güvenlik rejimi yaratılmakta olduğunu ve temel olarak Doğu Akdeniz’i önemseyen ülkelerin barış ortamı ve nihayetinde halkları için bir gelişme ve kalkınma yarattıklarını belirtti.

 

Scroll to top