femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Meclisi Başkanı Sylluris: Türk ordusu çekilmeden bir çözüm olamaz Reviewed by Momizat on . Rum Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, Türk ordusu Kıbrıs topraklarından çekilmeden Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunamayacağını söyledi. Kannavia köyünde bir an Rum Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, Türk ordusu Kıbrıs topraklarından çekilmeden Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunamayacağını söyledi. Kannavia köyünde bir an Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum Meclisi Başkanı Sylluris: Türk ordusu çekilmeden bir çözüm olamaz

Rum Meclisi Başkanı Sylluris: Türk ordusu çekilmeden bir çözüm olamaz

Rum Meclisi Başkanı Demetris Syllouris, Türk ordusu Kıbrıs topraklarından çekilmeden Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunamayacağını söyledi.

Kannavia köyünde bir anma töreninde konuşan Syllouris, “Tek tek her çabamızın bir çıkmaza ulaştığını görmek tabii ki çok üzücüdür. Çünkü Türkiye müzakerelere katı ve uzlaşmaz bir tutumla gidiyor, Kıbrıs halkının 44 yıldan bu yana yaşamakta olduğu adaletsiz durumla ilgili duygularını şimdi daha da zor hale getiriyor” şeklinde konuştu.

Türkiye, Kıbrıs Türk tarafının kararlarını ve hareketlerini yönettiği için bir çözüme ulaşmanın zor olduğunu kaydeden Rum Meclisi Bakanı, Avrupa ilke ve değerlerinin, müktesebatın ve demokrasi değerlerinin Kıbrıs sorununun çözümü için esas olması gerektiğini vurguladı.

Demetris Syllouris, devletin kurumlarını sağlamlaştırmanın ve yapısını güçlendirmenin Kıbrıs’ın diplomatik gücünü ve dış politikasını güçlendirme koşullarını yaratacağını ifade etti: “Güç, bir devletin içinden, temelden olur, temelden başlar” dedi.

Kha

Scroll to top