femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Meclis Başkanı: Göçmenlerde görülen artışın sorumlusu Türkiye’dir Reviewed by Momizat on . BM'in Kıbrıs'taki Göçmenler Sorunu Temsilcisi Yüksek Temsilci Katja Saha ile görüşen Temsilciler Meclisi Başkanı Dimitris Syllouris, son bir yıldır Kıbrıs'a gel BM'in Kıbrıs'taki Göçmenler Sorunu Temsilcisi Yüksek Temsilci Katja Saha ile görüşen Temsilciler Meclisi Başkanı Dimitris Syllouris, son bir yıldır Kıbrıs'a gel Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Rum Meclis Başkanı: Göçmenlerde görülen artışın sorumlusu Türkiye’dir

Rum Meclis Başkanı: Göçmenlerde görülen artışın sorumlusu Türkiye’dir

BM’in Kıbrıs’taki Göçmenler Sorunu Temsilcisi Yüksek Temsilci Katja Saha ile görüşen Temsilciler Meclisi Başkanı Dimitris Syllouris, son bir yıldır Kıbrıs’a gelen göçmen sayısındaki artıştan Türkiye’nin sorumlu olduğunu söyledi.

Rum Meclisi Başkanı, Kıbrıs’ın göçmen sorununu anladığını, bunu 1974’te yaşadığını ve o dönem nüfusun üçte birinin göçmen olduğunu anımsattı. Son bir yıldır Kıbrıs’a gelen göçmen akının sürekli olarak artmasına değinen Syllouris bunun sorumlusunun Türkiye olduğunu, ilgili verilerin, bölgede faaliyet gösteren yasa dışı insan ticareti ağlarının merkez olarak komşu ülkeyi kullandıklarını gösterdiğini vurguladı.

Meclis Başkanı, Türkiye’ye baskı yapma aracılığıyla bu yasa dışı fenomenin kısıtlanması çabalarına katkıda bulunması için BM Göçmenler Ofisinden yardım istedi.

Bayan Saha, özellikle Suriye krizi nedeniyle ortaya çıkan göçmenler konusunun göğüslenmesinde, Ofisinin Kıbrıs’taki yetkili hükümet daireleriyle çok iyi bir işbirliği geliştirdiğine değindi ve konunun çözümü yönünde BM’in üstelendiği kampanyayla ilgili olarak Meclis Başkanına bilgi verdi.

Yapılan açıklamada, iki tarafın da göçmen sorunun göğüslenmesi amacıyla bölgesel ve uluslararası düzeyde daha iyi bir koordinasyon ve işbirliği gerektiği konusuna vurgu yaptıklarına yer verildi.

Kha

Scroll to top