femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum İçişleri Bakanı Kıbrıs’a mülteci gelişlerinde artıştan endişeli Reviewed by Momizat on . Rum İçişleri Bakanı Constantinos Petrides yaptığı açıklamada adaya mülteci gelişlerindeki artıştan endişeli olduğunu belirtti. Bakan AB içinde mülteci sorununa Rum İçişleri Bakanı Constantinos Petrides yaptığı açıklamada adaya mülteci gelişlerindeki artıştan endişeli olduğunu belirtti. Bakan AB içinde mülteci sorununa Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum İçişleri Bakanı Kıbrıs’a mülteci gelişlerinde artıştan endişeli

Rum İçişleri Bakanı Kıbrıs’a mülteci gelişlerinde artıştan endişeli

Rum İçişleri Bakanı Constantinos Petrides yaptığı açıklamada adaya mülteci gelişlerindeki artıştan endişeli olduğunu belirtti. Bakan AB içinde mülteci sorununa bütünsel bir çözüm getirilmesini istedi.

Bakan KKTC ve denizden gelen mülteci sayısında artış olduğunu ifade etti. Petrides, Baf, Larnaka ve Aya Napa bölgelerine yeni mülteci varışları üzerine bu açıklamayı yaptı. Geçen ay işgal altındaki bölge ve denizde 80 mültecinin geldiğini söyledi. Bakan Kıbrıs’ın AB üyesi olarak yükümlülüklerini yerine getirdiğini ancak alabileceği mülteci sayısı açısından olanaklarının sınırına ulaştığını belirtti.

Verilere göre Kıbrıs 10 bin kadar mülteciye ev sahipliği yapıyor. 4 bin kişinin siyasi iltica başvurusu inceleniyor. Petrides mülteci sorununun AB düzeyinde zor bir sorun olduğunu belirterek bütünsel bir çözüm gerektiğini ifade etti.

Kha

Scroll to top