femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Enerji Bakanı, İtalyan ENI şirketinin Başkan yardımcılarıyla Kıbrıs’ın MEB’inde doğal gaz sondaj çalışmalarını görüştü Reviewed by Momizat on . Rum Enerji, Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Yiorgos Lakkotrpypis, İtalyan ENI Şirketinin üç Başkan yardımcısıyla görüşerek Kıbrıs'ın Münhasır Ekonomik Bölgesin Rum Enerji, Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Yiorgos Lakkotrpypis, İtalyan ENI Şirketinin üç Başkan yardımcısıyla görüşerek Kıbrıs'ın Münhasır Ekonomik Bölgesin Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum Enerji Bakanı, İtalyan ENI şirketinin Başkan yardımcılarıyla Kıbrıs’ın MEB’inde doğal gaz sondaj çalışmalarını görüştü

Rum Enerji Bakanı, İtalyan ENI şirketinin Başkan yardımcılarıyla Kıbrıs’ın MEB’inde doğal gaz sondaj çalışmalarını görüştü

Rum Enerji, Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Yiorgos Lakkotrpypis, İtalyan ENI Şirketinin üç Başkan yardımcısıyla görüşerek Kıbrıs’ın Münhasır Ekonomik Bölgesinde (MEB) yapılan doğal gaz sondaj çalışmalarının yoğunlaştırılması konusunu görüştü.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın güvenilir kaynaklara dayanarak elde ettiği bilgilere göre, Lefkoşa’da yapılan görüşme sırasında ENI ve Kıbrıs arasındaki olası hidrokarbon rezervleri ve işbirliği programları ele alındı.

İtalyan şirketinin Kıbrıs’ın MEB’inde yaz sonunda sondaj çalışmalarına başlaması bekleniyor.

ENI / KOGAS konsorsiyumu Kıbrıs’ın MEB’indeki 2,3 ve 9 bloklar üzerindeki ihaleyi kazanmıştı.

Aynı kaynaklara göre, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Kıbrıs’a yaptığı ziyareti ve ziyaret sırasındaki açıklamaları Kıbrıs’a bölgedeki enerji alanındaki rolü hakkında bir güvenoyu olarak tarif edildi.

ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın ABD’de yaşayan Kıbrıslılarla yaptığı görüşme sırasında, Kıbrıs’ın bölgede enerji konularında yer alan herhangi bir işbirliğinin parçası olması gerektiğini, Mısır, İsrail ve Lübnan arasında işbirliğine Kıbrıs olmadan gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söylemişti.

Kaynaklara göre, ABD ayrıca, Mısır’ın bölgede enerji konularında önemli bir ülke olduğunu ve bundan dolayı Mısır’ın yeni Cumhurbaşkanı Abdel Fattah Al Sisi’nin yemin törenine Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades’in de davetli olmasının önem taşıyan bir olay.

Kıbrıs Haber Ajansı’na göre, bir üst düzey İsrailli yetkilinin Kıbrıs’ta temaslarda bulunması bekleniyor.

Scroll to top