femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Dışişleri Bakanı Britanya üsleri konusundaki desteklerinden dolayı Michel Barnier ve AB ortaklarına teşekkür etti Reviewed by Momizat on . Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides, pazartesi günü Brüksel'de tamamlanan 50. Madde ile ilgili Genel İşler Konsey çalışmalarında yaptığı konuşmasında, Br Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides, pazartesi günü Brüksel'de tamamlanan 50. Madde ile ilgili Genel İşler Konsey çalışmalarında yaptığı konuşmasında, Br Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum Dışişleri Bakanı Britanya üsleri konusundaki desteklerinden dolayı Michel Barnier ve AB ortaklarına teşekkür etti

Rum Dışişleri Bakanı Britanya üsleri konusundaki desteklerinden dolayı Michel Barnier ve AB ortaklarına teşekkür etti

Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides, pazartesi günü Brüksel’de tamamlanan 50. Madde ile ilgili Genel İşler Konsey çalışmalarında yaptığı konuşmasında, Britanya Egemen Üsleri konusunda dayanışma ve destek sunan AB’nin Brexit müzakerecileri Başkanı Michel Barnier ve AB ortaklarına Kıbrıs Cumhuriyeti’nin teşekkürlerini sundu. Kıbrıs’ın gelecekte de AB ve Birleşik Krallıkla mümkün olan en sıkı ilişkilere sahip olmak istediğini dile getirdi.

Birleşik Krallığın AB’den Çekilmesi Antlaşmasıyla ilgili Protokole atıfta bulunan Dışişleri Başkanı, gerek Michel Barnier gerekse AB üyesi ülkelere Komisyon tarafından desteklenen Kıbrıs Cumhuriyeti ile Britanya arasındaki müzakerelere verdikleri destek ve gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkürlerini sundu.
Dışişleri Bakanı “Protokolün Üsler bölgesinde, Kıbrıs’ın AB’ye Girişi Anlaşmasında içerilen 3. Protokolün öngördüğü alanlarda, Avrupa müktesebatının hiç kesintisiz devam etmesi ve Britanya üslerinde yaşayan gerek Kıbrıs vatandaşlarının gerekse Avrupa vatandaşlarının yasal hak ve menfaatlerinin güvence altına alınması çok önemlidir” dedi.

Dışişleri Bakanı AB Müzakere Başkanı ve heyetine “sarf ettikleri yorulmaz çabalarından ve bugün elde edilen bütünsel bir Çekilme Anlaşmasından” dolayı teşekkürlerini de dile getirdi.

“Bu belgenin dengeli olduğuna ve Britanya’nın AB’den normal bir şekilde çıkmasına yardımcı olacağına inanıyoruz” diye konuşan Bakan “şimdi AB ile Britanya arasında gelecekteki ilişkilerin önü açılıyor” dedi.

Gelecekteki İlişkiler üzerinde Siyasi Deklarasyon’a da değinen Christodoulides “Britanya ile sıkı tarihi, ekonomik ve sosyal bağlara sahip olan Kıbrıs, AB ve Britanya ile daha sıkı ilişkilere sahip olmak istiyor” diye vurguladı. Aynı zamanda, “gelecekteki ilişkilerde Birliği’n hukuk düzeninin bütünlüğünün ve AB’nin planlama ve karar verme özerkliğinin sağlanması özel bir öneme sahiptir” diye konuştu.
Michel Barnier kendi konuşmasında, Britanya Üsleri konusunda bir çözüm bulunmasına taahhüdünden dolayı Kıbrıs Cumhuriyeti’ne ve üye devletlere müzakerelerde gösterdikleri birlik için teşekkürlerini sunarak, Britanya’nın AB’den çekilmesi konusunda vatandaşların ve işletmelerin hazırlanmasının devam etmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.
Kha

Scroll to top