femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum Başpiskopos 2. Hrisostomos: “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler” Reviewed by Momizat on . Rum Başpiskopos 2. Hrisostomos, Ada Raporu programına verdiği demecinde, “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler” dedi. Türkiye’den gelen Türklerin adadan Rum Başpiskopos 2. Hrisostomos, Ada Raporu programına verdiği demecinde, “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler” dedi. Türkiye’den gelen Türklerin adadan Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Rum Başpiskopos 2. Hrisostomos: “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler”

Rum Başpiskopos 2. Hrisostomos: “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler”

Rum Başpiskopos 2. Hrisostomos, Ada Raporu programına verdiği demecinde, “Türkiye’den gelen Türkler evlerine dönsünler” dedi. Türkiye’den gelen Türklerin adadan ayrılması gerekliliğini ifade eden Hrisostomos, Annan Planı çerçevesinde bir çözüm sürecine ise, kesinlikle destek vermeyeceklerini açıkladı. Liderlerin kahve içmesi ya da birlikte tiyatroya gitmesinin çözüm için yeterli olmayacağının altını çizen Hrisostomos, çözüm için adada yalnızca Kıbrıslı Türk ve Rumların kalması gerektiğini savundu.

40 yıl önce Kıbrıs’a gelen insanların da Kıbrıs’tan gitmesini bir ön şart olarak söylüyor musunuz?’ sorusuna yanıt veren Hrisostomos, adada evlenmiş olanların insancıl bakımdan kalması gerektiğini ancak Türkiye’den gelen Türklerin evlerine dönmesi gerektiğini söyledi. Hrisostomos, “Kıbrıs’ta evliler kalabilir fakat diğerlerinin evlerine gitmeleri lazım. Resmi olarak kabul etmiyoruz. Demografik olarak bunun değişmesi için Türkiye Türklerini getirdi. Türkiye nüfusu çoktur, bizim nüfusumuz azdır. Böylelikle nüfusun sentezi bozuluyor. Biz burada evlenenleri kabul edeceğiz. Nüfus bakımından çoğunluk olduklarından bahsedecekler ve böylelikle istediğiniz olacak. Türkiye’de evleri var, oraya gidip oturmaları lazım. Ama insancıl bakımdan burada evlenmiş kişiler burada kalacak” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Star Kıbrıs Gazetesi

Scroll to top