femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rum basını…Türkiye kayıplar ve mahsurlar için 90 milyon avro ödemeyi reddediyor Reviewed by Momizat on . Türkiye, Avrupa İnsan hakları Mahkemesi tarafından kayıp yakınlarına ve mahsurlar için mahkûm edildiği 90 milyon avro tazminatı ödemeyi reddediyor. Avrupa İnsan Türkiye, Avrupa İnsan hakları Mahkemesi tarafından kayıp yakınlarına ve mahsurlar için mahkûm edildiği 90 milyon avro tazminatı ödemeyi reddediyor. Avrupa İnsan Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum basını…Türkiye kayıplar ve mahsurlar için 90 milyon avro ödemeyi reddediyor

Rum basını…Türkiye kayıplar ve mahsurlar için 90 milyon avro ödemeyi reddediyor

Türkiye, Avrupa İnsan hakları Mahkemesi tarafından kayıp yakınlarına ve mahsurlar için mahkûm edildiği 90 milyon avro tazminatı ödemeyi reddediyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 2014’de Türkiye’nin kayıplar için 30 milyon, Karpaz yarımadasındaki mahsurlar için de 60 milyon avro tazminat ödemesine karar vermişti. Türkiye, Kıbrıs’ın hala bu miktarın nasıl bölüşüleceği konusunda hazırlıklı olmadığı gibi türlü bahaneler bularak bugüne kadar bu tazminatların ödenmesinden kaçınıyor.
Rum Meclisi Kayıplar Komitesi kayıplar konusunun yönetimi ve şubat ayında uygulamaya girecek olan stratejik planlar konusunda Dışişleri Bakanlığı tarafından bilgilendirildi.

Komite toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Komite Başkanı Skevi Kukuma, kayıplar konusunun tanıtıldığı uluslararası kurumlar konusunda dışişleri bakanı tarafından bilgilendirildiklerini ve Türkiye’den dolayı ne yazık ki alınan kararların ilerletilemediğini söyledi. Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi tarafından kayıp yakınlarına 30 milyon avro tazminat ödenmesi kararının Türkiye tarafından ödenmediği için ilerlemediğini vurguladı. Bu miktarın ödenmesi yönünde bir süreç başlatılmaya hazırlandığı konusunda bilgilendirildiklerini dile getirdi.

Kukuma ayrıca, sorunlar nedeniyle çok az kimlik belirlendiğini bu nedenle önlemeler alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

DİSİ Milletvekili Mariella Aristidou ise mevcut sorun konusunda bilgilendirildiklerini, hazırlanan strateji konusunda kendilerine şubat ayında bilgi verileceğini söyledi.

Aristidou, Kayıp Kişiler Komitesinin elinde yeni kemiklerle ilgili bilgiler olmadığı için durumun ilerlememesinin üzücü olduğunu ve bu yöndeki çabaların yoğunlaştırılması gerektiğini belirtti.

Kha

Scroll to top