Rum Adalet Bakanı Nikolaou: AB talimatı üzerine Kıbrıs güvenlik önlemlerini artırdı Reviewed by Momizat on . Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Ionas Nikolaou, Avrupa Birliği'nin olası tehditleri önleme konusundaki talimatları doğrultusunda, Kıbrıs polisi havaalanları ve Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Ionas Nikolaou, Avrupa Birliği'nin olası tehditleri önleme konusundaki talimatları doğrultusunda, Kıbrıs polisi havaalanları ve Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rum Adalet Bakanı Nikolaou: AB talimatı üzerine Kıbrıs güvenlik önlemlerini artırdı

Rum Adalet Bakanı Nikolaou: AB talimatı üzerine Kıbrıs güvenlik önlemlerini artırdı

Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı Ionas Nikolaou, Avrupa Birliği’nin olası tehditleri önleme konusundaki talimatları doğrultusunda, Kıbrıs polisi havaalanları ve Kuzey Kıbrıs’tan Güney Kıbrıs’a geçiş noktalarında güvenlik önlemlerini yoğunlaştırdığını açıkladı.

Bakan Nikolaou, ancak Kıbrıs’ın herhangi bir tehditle karşı karşıya olduğuna dair bir gösterge olmadığını da vurguladı.

Bakan, Kıbrıs Polisi’nin ülkenin giriş ve çıkış noktalarında ve aynı zamanda geçiş noktalarında güvenlik önlemlerini ve kontrollerini artırdığını ifade etti. Bakan Nikolaou, Avrupa Birliği’nin Adalet ve İçişleri Bakanlar toplantısının 14 Eylül tarihinde yapılacağını ve toplantı sırasında terör ile ilgili alınan tedbirler ve söz konusu tedbirlerin uygulanmasının etkili olup olmadığıyla ilgili değerlendirmeler yapılacağını söyledi.

Bakan, devamla, yetkili AB makamlarının AB üye ülkelere güvenlik önlemlerini artma çağrısında bulunarak ve Kıbrıs’ın durumu ve ihtiyaçlarını değerlendirdikten sonra Cumhuriyeti’nin çıkış ve giriş noktalarındaki ” ve aynı zamanda, Kuzey  ve Güney Kıbrıs arasında bulunan geçiş noktalarındaki” güvenlik önlemlerini artmaya karar verdiğini açıkladı.

Scroll to top