femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Rubin: Bu yıl Kıbrıs’ta tarihi gelişmenin olacağı bir yıl olacaktır Reviewed by Momizat on . ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Eric Rubin, Kıbrıs barış çabalarında bu yılın tarihi gelişmenin olacağı bir yıl olacağından çok çok umutlu olduğunu söyledi ve 'B ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Eric Rubin, Kıbrıs barış çabalarında bu yılın tarihi gelişmenin olacağı bir yıl olacağından çok çok umutlu olduğunu söyledi ve 'B Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Rubin: Bu yıl Kıbrıs’ta tarihi gelişmenin olacağı bir yıl olacaktır

Rubin: Bu yıl Kıbrıs’ta tarihi gelişmenin olacağı bir yıl olacaktır

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Eric Rubin, Kıbrıs barış çabalarında bu yılın tarihi gelişmenin olacağı bir yıl olacağından çok çok umutlu olduğunu söyledi ve ‘Biz bunu desteklemede üstümüze düşeni yapmaya hazırız’ dedi.

 

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’yla görüşmesinden sonra açıklamalarda bulunan Rubin, “Biz eğer hızlı hareket edilebilirse bu yılın o yıl olacağını düşünüyoruz, biz bunu destekliyoruz. Zaman sınırının ne olacağını veya dışarıdan birinin bakış açısının ne olacağını söylemek bize düşmez” şeklinde konuştu.

Lefkoşa’da Eroğlu’yla görüştükten sonra Eric Rubin, çok iyi bir görüşme yaptıklarını, bu sürecin başarısı için ABD’nin güçlü desteği bulunduğunu ifade etti.

 

Maraş ile ilgili herhangi bir şeyin gündeme gelip gelmediği sorusuna Rubin, “Özele girmedik. Ben bunun iki liderin kendi aralarında görüşecekleri bir konu olduğunu düşünüyorum. Biz sadece desteğimizle ilgili genel şeyler konuşuyoruz, sadece süreçle ilgili değil, iki tarafın üyeleri için ilerleme göstermede yardımcı olacak tedbir türlerini görüşüyoruz” dedi.

 

Maraş’ın bütün sürecin anahtarı olup olmadığı sorusunu da Eric Rubin, “Bunun anahtar olup olmadığını söylemek bize düşmez. Gerçekten bu kararları almak iki lidere düşer” şeklinde yanıtladı.

 

Yeni tur müzakerelerle ilgili beklentileri konusunda da Rubin şöyle konuştu:

“İki lider de çok iyi bir görüşme yaptılar. Kendileri ve müzakerecileri hızlı ilerleme istediklerini belirttiler.”

 

“Biz bunun mümkün olabileceği bir dönem olduğunu düşünmekteyiz. Anı yakalayacaklarını umut etmekteyiz. Zorlukları varsa üstesinden geleceklerini ümit etmekteyiz. Adanın yeniden birleşmesi için adil ve kalıcı bir çözüm için var olan vizyonun galip geleceğini umudundayız.”

 

ABD’nin bir zaman sınırını destekleyip desteklemediği konusunda da Eric Rubin, yapı ve zamanın, ve her şeyin gerçekten iki topluma ve iki topluma bağlı olduğunu, şimdi hızlı bir ilerleme olduğuna inanmak istgediklerini vurguladı.

Scroll to top