Roth: Tayyip Erdoğan’ın Ankara’sı AB perspektifinden çok uzakta Reviewed by Momizat on . Almanya’nın Avrupa Konularından Sorumlu Bakanı Mihael Roth, Rum gazetelerinden Fileleftheros’ta yer alan demecinde, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden uzak olduğun Almanya’nın Avrupa Konularından Sorumlu Bakanı Mihael Roth, Rum gazetelerinden Fileleftheros’ta yer alan demecinde, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden uzak olduğun Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Roth: Tayyip Erdoğan’ın Ankara’sı AB perspektifinden çok uzakta

Roth: Tayyip Erdoğan’ın Ankara’sı AB perspektifinden çok uzakta

Almanya’nın Avrupa Konularından Sorumlu Bakanı Mihael Roth, Rum gazetelerinden Fileleftheros’ta yer alan demecinde, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden uzak olduğunu ileri sürdü.
Avrupa Birliği’nin, Türkiye’yle olan ilişkisinde ciddi problemlerle karşı karşıya olduğunu savunan Roth, “Tayyip Erdoğan’ın Ankara’sının AB perspektifinden çok uzakta olduğunu ve mevcut konjonktürde, yeni müzakere başlıklarının açılması için şans olmadığını” iddia etti.

Gazeteye göre, birçok Avrupa dostu uğruna, AB’yle katılım müzakerelerinin kesilmesine karşı olduğunu da belirten Roth, mevcut siyasi ortam ile Türkiye’deki durumun, Doğu Akdeniz’deki gerilimin yatışması süreci ile Kıbrıs sorunu müzakerelerine yardımcı olmadığını da öne sürdü.

Gazete Roth’un tarafları uzlaşmaya çağırdığını, aynı zamanda “AB’nin, Kıbrıs’ın katılımının adanın bölünmesine son vereceğini umduğunu vurgulamaktan çekinmediğini” de ekledi.

Tak-Gündem Kıbrıs-KP

Scroll to top