femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Putin,Rasmussen yaptığımız görüşmeleri kayda almış Reviewed by Momizat on . Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rasmussen başbakan olduğu dönemde, planlanmayan özel görüşme talep etti. Ben de kabul ettim ve görüştük. O konuşmalarımızı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Rasmussen başbakan olduğu dönemde, planlanmayan özel görüşme talep etti. Ben de kabul ettim ve görüştük. O konuşmalarımızı Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Putin,Rasmussen yaptığımız görüşmeleri kayda almış

Putin,Rasmussen yaptığımız görüşmeleri kayda almış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Rasmussen başbakan olduğu dönemde, planlanmayan özel görüşme talep etti. Ben de kabul ettim ve görüştük. O konuşmalarımızı gizlice kayda almış. Sonra da basında yayınlandı. Kulaklarıma ve gözlerime inanamadım” dedi.

 

Putin, 12. kez yapılan “Direkt Hat” programında vatandaşların sorularını cevaplandırırken, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile bir görüşmesinin gizlice kaydedildiğini ve izinsiz şekilde basınla paylaşıldığını açıkladı.

 

Putin, “Danimarka Başbakanı’ydı. Harika bir ülke, insanları muhteşem. Danimarka ile mükemmel ilişkilerimiz var. En azından şu ana kadar böyleydi ve bu şekilde devam etmesini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Rasmussen’in başbakan olduğu dönemde, kendisinden planlanmayan özel görüşme talep ettiğini duyuran Putin, “Ben de kabul ettim ve görüştük. O konuşmalarımızı gizlice kayda almış. Sonra da basında yayınlandı. Kulaklarıma ve gözlerime inanamadım” dedi.

 

Rasmussen’in kendisine, görüşmelerini tarih için kaydettiğine dair açıklamalarda bulunduğunu dile getiren Putin, “Tarih için kaydetmek elbette gurur verici. Ancak, en azından beni uyarabilirdi ya da bu görüşmeler yayınlanmadan önce benden izin alabilirdi. Bu olaydan sonra nasıl güven olur” diye konuştu.

 

NATO’dan Putin’e cevap: Tamamen saçmalık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen’in Danimarka Başbakanı olduğu dönemde kendisiyle yaptığı bir görüşmeyi gizlice kaydedip sızdırdığı iddiasına NATO’dan yalanlama geldi.

 

NATO Sözcüsü Oana Lungescu, “Bu suçlamalar tamamen saçmalık. Ramsussen, Danimarka Başbakanı olarak görev yaptığı dönemde Putin ile ya da bir başkasıyla görüşmelerini kaydetmek için hiçbir zaman kayıt cihazı taşımadı” dedi.

 

Lungescu, Rusya’nın dikkatleri Ukrayna’daki yasa dışı ve gayrimeşru eylemlerinden uzaklaştırmak için NATO’ya karşı, gerçekleri çarpıtan bir dizi suçlamada bulunduğunu söyledi.

 

‘ABD’nin yönetim biçimi oligarşi!’

Yaklaşık 230 yıldır değişmeyen anayasası, eyaletler düzeyinde valilerin halk oyuyla seçildiği demokrasisini çoğu kez dünyaya örnek olarak sunan ABD’nin siyasi sisteminin çarpıklığı bir araştırmayla ortaya kondu

0Sitene Ekle

 

Princeton ve Northwestern üniversitelerinin ortak araştırmasında Washington’da halkın değil, lobi gruplarının etkili olduğu ortaya kondu. Araştırma sırasında 1980’den 2002 yılına kadar ABD Kongresi’nden geçen yasaların tümü incelendi.

Kabul edilen 1800 yasa teklifinin kamuoyu tarafından nasıl algılandığını inceleyen siyaset bilimi profesörleri Martin Gilens ve Benjamin I. Page, çıkan yasaların büyük kısmının arkasında halk desteğinin olmadığını tespit etti.

 

Lobiler yönetiyor

Buna karşılık, kabul edilen reform paketleri ve yasa teklifleri, Kongre’nin iki kanadı olan Senato ve Temsilciler Meclisi ile sürekli temas halinde bulunan çıkar gruplarının ve büyük şirketlerin lehine oldu.

 

‘Ekonomik elit baskısı”

Araştırma raporu içerisindeki “Sonuçlar gösteriyor ki ekonomik elitler ve organize olmuş iş çevreleri, ABD’nin yasa yapıcıları üzerinde büyük etkiye sahip. Buna karşılık sıradan vatandaşların çıkan yasalar üzerindeki etkisi ya çok az ya da hiç yok” ifadeleri muhalif sol görüşlü Amerikan medyası tarafından heyecanla karşılandı.

 

Muhalif görüşlü PolicyMic haber sitesi siyasi sistemin ‘ekonomik elit baskısıyla’ şekillendiğini vurguladı. Çıkar grupları ile halkın taleplerinin genellikle örtüşmediği belirtilen raporda, araştırmada incelenen yasa tekliflerinin sadece küçük bir bölümüne her iki grubun da destek verdiği ifade edildi.

 

Gilens ve Page, “ABD çoğulcu bir demokrasiden ziyade, çıkar gruplarının isteklerini yerine getiren bir oligarşiye benziyor” sonucuna vardı.

 

Ajanslar

Scroll to top