femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Paul Henri Arni, Kıbrıs’ta Kayıp Kişiler Komitesinin çalışmalarının hızlandırılmasına AB yardımcı olmalı Reviewed by Momizat on . Kıbrıs'taki Kayıp Kişiler Komitesi'nin üçüncü üyesi, Paul Henri Arni, AB’ni, Kıbrıs'ta iki toplumu ve diğer bağışta bulunanları, Komitenin çalışmalarını hızland Kıbrıs'taki Kayıp Kişiler Komitesi'nin üçüncü üyesi, Paul Henri Arni, AB’ni, Kıbrıs'ta iki toplumu ve diğer bağışta bulunanları, Komitenin çalışmalarını hızland Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Paul Henri Arni, Kıbrıs’ta Kayıp Kişiler Komitesinin çalışmalarının hızlandırılmasına AB yardımcı olmalı

Paul Henri Arni, Kıbrıs’ta Kayıp Kişiler Komitesinin çalışmalarının hızlandırılmasına AB yardımcı olmalı

Kıbrıs’taki Kayıp Kişiler Komitesi’nin üçüncü üyesi, Paul Henri Arni, AB’ni, Kıbrıs’ta iki toplumu ve diğer bağışta bulunanları, Komitenin çalışmalarını hızlandırmasına yardımcı olmaya çağırdı.

Henri, Kıbrıs’taki iki toplumun liderleri  Nikos Anastasiades ve Derviş Eroğlu’nun, Kayıp Kişiler Komitesinin Lefkoşa Havaalanı bölgesinde bulunan Antropoloji Laboratuvarına birlikte yaptıkları ziyaretten sonra gazetecilere konuştu.

Kayıp Kişileri Komitesi’nin üçüncü üyesi, Komitenin ve Kıbrıs’taki kayıp kişilerin ailelerinin adına, her iki lidere “Kayıp Kişiler Komitesi’ne bu eşi görülmemiş ziyaret için” minnettarlığını dile getirdi.

Henri Arni aynı zamanda, Kayıpların belirlenmesine yönelik çalışmalarda geçen yılın şimdiye kadar en iyi yıl olduğuna ve mevcut yılın da iyi bir yıl olduğuna dikkat çekerek, ancak 1.000’i aşkın insanın kalıntılarının hala tespit edilmediğini, bunun da bu kişilerin aileleri için iyi bir yıl olmadığını vurguladı.

Paul Henri Arni “Bu yüzden, belirli yerlere erişimi hızlandırmak, soruşturmayı hızlandırmak, kalıntıların topraktan çıkarılması, tespit edilmesi ve iade edilmesi çalışmalarını hızlandırmak için gerekli tedbirleri alacağız, çünkü kalıntıları, insanlar hala hayattayken iade edilmesini istiyoruz, aksi takdirde hiç mantıklı olmaz” şeklinde konuştu.

Paul Henri Arni kayıpların akıbetinin belirlenmesinin “iki toplumun uzlaşması için bir araç olarak hizmet edeceğine” dair umudunu dile getirdi.

Scroll to top