femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Papadopoulos: “Türkiye’nin yayınladığı NAVTEX ve NOTAM yasadışı ve gayrimeşrudur” Reviewed by Momizat on . “Kıbrıs Cumhuriyeti” Hükümet Sözcüsü yardımcısı Viktoras Papadopoulos, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, Kıbrıs sahillerine yakın bölgelerde askeri tatbikatlar yapmak ama “Kıbrıs Cumhuriyeti” Hükümet Sözcüsü yardımcısı Viktoras Papadopoulos, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, Kıbrıs sahillerine yakın bölgelerde askeri tatbikatlar yapmak ama Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Papadopoulos: “Türkiye’nin yayınladığı NAVTEX ve NOTAM yasadışı ve gayrimeşrudur”

Papadopoulos: “Türkiye’nin yayınladığı NAVTEX ve NOTAM yasadışı ve gayrimeşrudur”

“Kıbrıs Cumhuriyeti” Hükümet Sözcüsü yardımcısı Viktoras Papadopoulos, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, Kıbrıs sahillerine yakın bölgelerde askeri tatbikatlar yapmak amacıyla Türkiye’nin NAVTEX ve NOTAM yayımlamasını “hem yasadışı hem gayrimeşru” bir eylem olarak nitelediğini açıkladı.
“Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis’in başkanlığında çarşamba günü Başkanlık Sarayında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulunan Papadopoulos, Lefkoşa’nın, Ankara’nın söz konusu eylemiyle ilgili gerekli protesto ve kınamalarda bulunacağını belirtti ancak gelecekte atılacak hükümet adımları hakkında ayrıntı vermekten kaçındı.
Hükümet Sözcüsü yardımcısı Viktoras Papadopoulos, Türkiye’nin söz konusu talimatları ilan etmesinin yasadışı bir eylem olduğunu ve Kıbrıs’ın hemen “anti notam” yayınlayacağını belirterek, tatbikatların yapılacağı bölgelerin hakiki mühimmat kullanılmasını öngören bölgeler olmadığını söyledi.
Papadopoulos devamla, NAVTEX ve NOTAM’ın Kıbrıs Cumhuriyeti makamları tarafından yayınlanması gereken talimatlar olduğunu ve Türkiye’nin söz konusu talimatları yayınlamasının yasadışı olduğunu vurguladı.
Kıbrıs hükümeti ile devlet dairelerinin gerekli verileri ve bilgileri topladıklarını ifade eden Papadopoulos, Türkiye’nin eylemini uluslararası örgütler nezdinde protesto edeceğini söyledi.

Kha

Scroll to top