femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Nikos Anastasiades, müzakerelerle ilgili Türk tarafının pozisyonunu AB ve BM’ye sunacak Reviewed by Momizat on . Rum lider Nikos Anastasiades, Kıbrıs Türk tarafının pozisyonlarını, Şubat ayında, kendisi ve Kıbrıs Türk lideri Derviş Eroğlu arasında kabul edilen ortak metinl Rum lider Nikos Anastasiades, Kıbrıs Türk tarafının pozisyonlarını, Şubat ayında, kendisi ve Kıbrıs Türk lideri Derviş Eroğlu arasında kabul edilen ortak metinl Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Nikos Anastasiades, müzakerelerle ilgili Türk tarafının pozisyonunu AB ve BM’ye sunacak

Nikos Anastasiades, müzakerelerle ilgili Türk tarafının pozisyonunu AB ve BM’ye sunacak

Rum lider Nikos Anastasiades, Kıbrıs Türk tarafının pozisyonlarını, Şubat ayında, kendisi ve Kıbrıs Türk lideri Derviş Eroğlu arasında kabul edilen ortak metinle karşılaştıran bir belge sunacağını bildirdi.

Söz konusu belge, BM gözetiminde devam eden barış görüşmeleri çerçevesinde, Eroğlu ile Pazartesi günü gerçekleştireceği görüşme sırasında sunulacak.

Anastasiades aynı zamanda, belgeyi, Brüksel’de, 2 Nisan’da, görüşeceği BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon da dâhil olmak üzere, Kıbrıs barış sürecine katılan tüm taraflara bildireceğini belirtti.

Anastasiades, son gelişmeler ile ilgili olarak, iki tarafın ilk pozisyonlarını sunduğunu belirterek, aralarında uzaklaşma olduğunu sözlerine ekledi.

Anastasiades bununla birlikte, Eroğlu ile önümüzdeki Pazartesi günü gerçekleştireceği görüşmenin öncesinde, Türk tarafının tekliflerinin ortak metne ilişkin bir karşılaştırılmasının hazırlanacağını kaydetti.

Anastasiades’in açıkladığına göre, yakınlaşmalar ve farklılıklar incelenecek.

Bununla birlikte, bu doğrultuda, Eroğlu’na sunulacak belgenin, aynı zamanda BM Genel Sekreteri ve Kıbrıs birleşme sürecine ilgi ifade eden ya da BM Güvenlik Konseyi’nin daimi üyesi olan çeşitli devletler dâhil olmak üzere, tüm ilgili taraflara verileceğini açıkladı.

Anastasiades ayrıca, Türkiye’nin beyan ettiği iyi niyetini, Kıbrıs’ın en kısa zamanda birleşeceğini sağlayacak belirli eylemler yoluyla uygulamada göstereceğine dair umudunu dile getirdi.

Scroll to top