femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
NATO’dan Türkiye açıklaması… Orantılı güç kullanmalı.Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı var Reviewed by Momizat on . NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'ye Suriye'de orantılı güç kullanma çağrısı yaptı. Madrid'deki temasları sırasında basın toplantısı düzenleyen NAT NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'ye Suriye'de orantılı güç kullanma çağrısı yaptı. Madrid'deki temasları sırasında basın toplantısı düzenleyen NAT Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » NATO’dan Türkiye açıklaması… Orantılı güç kullanmalı.Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı var

NATO’dan Türkiye açıklaması… Orantılı güç kullanmalı.Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’ye Suriye’de orantılı güç kullanma çağrısı yaptı.
Madrid’deki temasları sırasında basın toplantısı düzenleyen NATO Genel Sekreteri Jen Stoltenberg, Türkiye’yi Suriye’deki askeri faaliyetleri sırasında orantılı güç kullanmaya davet etti.

Sputnik’in haberine göre, Stoltenberg, “Her ülke gibi Türkiye’nin de öz savunma hakkı var. Ancak bunun orantılı ve dengeli bir şekilde yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘ABD VE TÜRKİYE DOĞRUDAN TEMAS KURMALI’

Diğer taraftan Stoltenberg, Türkiye ve ABD arasında Suriye konusunda doğrudan temas kurulması gerektiğini belirtti.

Stoltenberg, “Suriye’nin kuzeyinde hepimizin gördüğü meydan okumalarla başa çıkmanın en iyi yolunu bulmak için ABD ve Türkiye’yi doğrudan temas kurmaya çağırıyorum” dedi.

——

NATO’dan Afrin açıklaması: Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı var

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Afrin harekatıyla ilgili olarak “Türkiye’nin meşru müdafaa hakkının olduğunu” söyledi. Stoltenberg, Türkiye’ye harekatta “orantıyı ve ölçüyü koruma” çağrısı yaptı.

Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği askeri harekatla ilgili açıklamalarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin meşru müdafaa hakkı olduğunu söyledi. Stoltenberg, Türkiye’yi Suriye’nin kuzeyinde düzenlenen askeri harekatta “orantıyı korumaya” çağırdı.

Stoltenberg’in konuyla ilgili açıklaması perşembe akşamı yayınlandı. Açıklamada Stoltenberg, “Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır ancak bunu yaparken dengeli ve ölçülü olunması gerekir” dedi. Stoltenberg, Türkiye’nin “terörizmden en fazla zarar gören NATO ülkelerinden biri” olduğunu ifade etti.

Stoltenberg ayrıca, Türkiye’nin bu hafta tüm NATO müttefiklerini Afrin’deki tüm askeri operasyonlarla ilgili olarak bilgilendirdiğini aktardı.

Stoltenberg açıklamasında, Almanya Dışişleri Sigmar Gabriel’in perşembe günü kendisinden Türkiye’nin Afrin harekatının NATO içerisinde görüşülmesini istemesine doğrudan değinmezken, Gabriel ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iletişim halinde olduğunu kaydetti.

Salı görüşüldü
Bir NATO sözcüsü çarşamba günü, tüm ittifak ortaklarının istedikleri konuyu NATO’nun en yüksek karar mekanizması olan Kuzey Atlantik Konseyi’nin (NAC) gündemine taşıyabileceklerini söylemişti. Suriye’nin kuzeyindeki durumun da salı günü daimi temsilcilerin bir araya geldiği toplantıda görüşüldüğü açıklanmıştı.

NAC oturumları, her hafta üye devletlerin daimi temsilcilerinin katılımıyla düzenleniyor. Yaklaşık senede iki kez de dışişleri ve savunma bakanları bir araya geliyor.

Cumhuriyet-Dw-Afp

Scroll to top