femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
NATO, Rusya’yla işbirliğini onarmayı reddetti Reviewed by Momizat on . NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Rusya ile askeri ve sivil işbirliğinin askıya alınması rejiminin devam ettiğini açıkladı. Rasmussen, Brüksel’deki ba NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Rusya ile askeri ve sivil işbirliğinin askıya alınması rejiminin devam ettiğini açıkladı. Rasmussen, Brüksel’deki ba Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » NATO, Rusya’yla işbirliğini onarmayı reddetti

NATO, Rusya’yla işbirliğini onarmayı reddetti

NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Rusya ile askeri ve sivil işbirliğinin askıya alınması rejiminin devam ettiğini açıkladı.

Rasmussen, Brüksel’deki basın konferansında, “Rusya’nın eylemlerinde bir değişiklik görmüyoruz. Bu nedenle NATO ve Rusya arasında askeri ve sivil işbirliğinin askıya alınması rejimi devam ediyor. Rusya’nın kendi uluslararası taahhütlerine tam uyumu sağlamadığı sürece devam edecek.” dedi.

NATO, Rusya’yı Ukrayna’daki çatışmayı körükleyerek uluslararası taahhütlerini ihlal etmekle suçluyor.

NATO dışişleri bakanları, geçtiğimiz nisan ayında Brüksel’de yapılan toplantıda, Ukrayna’daki krizi bahane göstererek Rusya ile tüm askeri ve sivil işbirliğini durdurma kararını almıştı. Büyükelçiler ve üstü düzeyinde Rusya-NATO Konseyi ise bu kararın dışında tutulmuştu.

RS

Scroll to top