femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg:Rus uçağı Türk hava sahasını ihlal etti (english) Reviewed by Momizat on . NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Rusya'yı sorumlu davranmaya ve NATO hava sahasına tam saygı göstermeye çağırıyorum. Rusya bu tür ihlallerin tekrar yaşanmamas NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "Rusya'yı sorumlu davranmaya ve NATO hava sahasına tam saygı göstermeye çağırıyorum. Rusya bu tür ihlallerin tekrar yaşanmamas Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » NATO Genel Sekreteri Stoltenberg:Rus uçağı Türk hava sahasını ihlal etti (english)

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg:Rus uçağı Türk hava sahasını ihlal etti (english)

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: “Rusya’yı sorumlu davranmaya ve NATO hava sahasına tam saygı göstermeye çağırıyorum. Rusya bu tür ihlallerin tekrar yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri almalıdır”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türk yetkililerinin sürekli uyarılarına rağmen bir Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal ettiğini belirterek, Rusya’yı sorumlu hareket etmeye ve NATO hava sahasına saygı göstermeye davet etti.

Stoltenberg, yaptığı yazılı açıklamada, Rus savaş uçağının Türk hava sahasını ihlaline ilişkin, “Önceki olaylar, böyle bir davranışın ne kadar tehlikeli olduğunu göstermiştir” ifadesini kullandı.

Rusya’yı sorumlu davranmaya ve NATO hava sahasına tam saygı göstermeye çağıran Jens Stoltenberg, açıklamasında şunları kaydetti:

“Rusya bu tür ihlallerin tekrar yaşanmaması için gerekli tüm tedbirleri almalıdır. Ankara ve Moskova arasında doğrudan teması memnuniyetle karşılıyor, serinkanlı olunması ve gerginliğin düşürülmesi çağrısı yapıyorum. NATO, Türkiye ile dayanışma içinde ve müttefikimiz Türkiye’nin toprak bütünlüğünü destekliyor. İttifak üyeleri, Türkiye’nin hava savunmasını güçlendirmeye devam ederken, Türkiye üzerinde erken uyarı uçakları AWACS varlığını artırmaya aralık ayında karar verdi. Bu karar, dünkü olaydan önce alındı.”

ABHaber,bildiriyor:

Statement by the NATO Secretary General on Russian air space violation

A Russian combat aircraft violated Turkish airspace yesterday, despite repeated warnings by the Turkish authorities. Previous incidents have shown how dangerous such behaviour is.

I call on Russia to act responsibly and to fully respect NATO airspace. Russia must take all necessary measures to ensure that such violations do not happen again.

I welcome the direct contacts between Ankara and Moscow, and I call for calm and de-escalation.

NATO stands in solidarity with Turkey and supports the territorial integrity of our Ally, Turkey.

Allies agreed in December to increase the presence of AWACS early warning aircraft over Turkey, as we continue to augment Turkey’s air defences. This decision precedes yesterday’s incident.

Scroll to top