femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
NATO Avrupa Birleşik Güçleri Başkomutanı Breedlove: NATO’nun Doğu Avrupa’da kalıcı askeri varlığı durumunu ele almamız gerekiyor Reviewed by Momizat on . NATO İttifakı Ukrayna’nın doğusundaki durumun şiddetlenmesi ortamında Doğu Avrupa’da kalıcı bir askeri misyonunu konuşlandırmayı göz önünde bulunduruyor. Reuter NATO İttifakı Ukrayna’nın doğusundaki durumun şiddetlenmesi ortamında Doğu Avrupa’da kalıcı bir askeri misyonunu konuşlandırmayı göz önünde bulunduruyor. Reuter Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » NATO Avrupa Birleşik Güçleri Başkomutanı Breedlove: NATO’nun Doğu Avrupa’da kalıcı askeri varlığı durumunu ele almamız gerekiyor

NATO Avrupa Birleşik Güçleri Başkomutanı Breedlove: NATO’nun Doğu Avrupa’da kalıcı askeri varlığı durumunu ele almamız gerekiyor

NATO İttifakı Ukrayna’nın doğusundaki durumun şiddetlenmesi ortamında Doğu Avrupa’da kalıcı bir askeri misyonunu konuşlandırmayı göz önünde bulunduruyor.

Reuters Ajansı’nın haberine göre, NATO askeri birliğinin bölgede kalıcı olarak kalma olasılığı ile ilgili açıklama NATO Avrupa Birleşik Güçleri Başkomutanı General Philip Breedlove’den geldi.

Ottawa’daki basın konferansında konuşan general “Ben NATO’nun Doğu Avrupa’da kalıcı askeri varlığı durumunu ele almamız gerektiğini düşünüyorum. Biz bunu ülke liderlerinin görüşmelerine sunacağız”ifadelerine yer verdi.

 

Ajans şu anda NATO askerlerinin Doğu Avrupa’da kısa dönem görevini yerine getirdiğine dikkat çekiyor. Ancak, bu uygulamanın 2014 yılı sonunda sona ermesi gerektiğini hatırlatıyor.

 

Rusya Savunma Bakanlığı Basın Dairesi’nin bildirdiğine göre, Nisan ayı sonunda Pentagon Başkanı Chuck Heygel ile bir görüşme gerçekleştiren Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ABD ve NATO askeri güçlerinin varlığının Doğu Avrupa’da artmasını “eşi benzeri görüşmemiş bir olay” olarak adlandırmıştı.

 

Amerikalı muhatap ise Washington ve Brüksel’in eylemlerine Ukrayna’da meydana gelen olaylardan duyulan büyük endişeyi ve Doğu Avrupa’daki NATO üyesi ülkelerinin güvenliklerinden endişe etmelerini gerekçe olarak göstermişti.

RS

Scroll to top