femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Merkel’den Türkiye’yle Mülteci Anlaşmasını Koruma Çabası Reviewed by Momizat on . Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında sığınmacı akınını durdurmak amacıyla 18 Mart 2016’da imzalanan ve kamuoyunda "mülteci anlaşması" olarak bilinen geri ka Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında sığınmacı akınını durdurmak amacıyla 18 Mart 2016’da imzalanan ve kamuoyunda "mülteci anlaşması" olarak bilinen geri ka Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Merkel’den Türkiye’yle Mülteci Anlaşmasını Koruma Çabası

Merkel’den Türkiye’yle Mülteci Anlaşmasını Koruma Çabası

Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasında sığınmacı akınını durdurmak amacıyla 18 Mart 2016’da imzalanan ve kamuoyunda “mülteci anlaşması” olarak bilinen geri kabul anlaşmasının üçüncü yılında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gerekirse sınırları açarız” açıklaması Berlin’de yeni bir göçmen dalgası kaygısına ve buna paralel diplomatik hareketliliğe neden oldu.

Erdoğan’ın tehdidi üzerine, başta Başbakan Angela Merkel olmak üzere Alman siyasetçiler anlaşmanın çökmemesi için girişimlerde bulunmaya başladı. Çarşamba günü Merkel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak konuştuğu, görüşmede Türkiye’den Yunanistan’a geçen sığınmacıların durumuyla ilgili olarak AB-Türkiye mutabakatı çerçevesinde iş birliğinin nasıl ivme kazanabileceğinin ele alındığı açıklandı.

https://www.amerikaninsesi.com/a/merkelden-turkiyeyle-multeci-anlasmasini-kurtarma-cabasi/5082325.html

Scroll to top