Mehmet Ali Talat: “Bir gün çözüm olacak…” Reviewed by Momizat on . KKTC İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorununun çözülünceye kadar masada kalacağını ifade ederek, “Çözüm, 16 Nisan’da olmayabilir, fakat bir gün çö KKTC İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorununun çözülünceye kadar masada kalacağını ifade ederek, “Çözüm, 16 Nisan’da olmayabilir, fakat bir gün çö Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Mehmet Ali Talat: “Bir gün çözüm olacak…”

Mehmet Ali Talat: “Bir gün çözüm olacak…”

KKTC İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorununun çözülünceye kadar masada kalacağını ifade ederek, “Çözüm, 16 Nisan’da olmayabilir, fakat bir gün çözüm olacak” dedi.

Diyalog TV’de Mert Özdeş’in hazırlayıp, sunduğu Odak Noktası programına katılan 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Mustafa Akıncı’nın “Yol ayrımı” açıklamaları hakkında konuşarak, “Ben bu açıklamaları eleştirmedim, ama çok benimsediğimi de söyleyemem. Sanki yolun sonu gibi anlaşıldı, bence o kastedilmedi” dedi.

16 Nisan’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis görüşmesine de değinen Talat, “Yeni bir iyileştirme sağlanabilir mi diye bunlar yoklanacak” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs sorununun çözülünceye kadar masada kalacağını ifade eden Mehmet Ali Talat, “Çözüm, 16 Nisan’da olmayabilir, fakat bir gün çözüm olacak. Bence iki tarafın da Guterres çerçevesine bağlılıklarını sağlamaları gerekli. İşin önemli bir noktası da tarafların söyleyerek değil, kabul ederek, Birleşmiş Milletler’in (BM) rolü yükseltilip benimsenmesi gerekiyor” diye ifade etti.

Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

Scroll to top