femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Matthew Palmer: Kıbrıs Doğu Akdeniz’de ABD’nin önemli bir ortağı Reviewed by Momizat on . ABD`nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Matthew Palmer, Kıbrıs`ın Doğu Akdeniz`de önemli bir ortak olduğunu belirtti. Palmer, ül ABD`nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Matthew Palmer, Kıbrıs`ın Doğu Akdeniz`de önemli bir ortak olduğunu belirtti. Palmer, ül Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Matthew Palmer: Kıbrıs Doğu Akdeniz’de ABD’nin önemli bir ortağı

Matthew Palmer: Kıbrıs Doğu Akdeniz’de ABD’nin önemli bir ortağı

ABD`nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Matthew Palmer, Kıbrıs`ın Doğu Akdeniz`de önemli bir ortak olduğunu belirtti. Palmer, ülkesinin Kıbrıs Cumhuriyeti ile daha güçlü siyasi ilişkiler kurmaya çalıştığını söyledi.

New York`taki Capital Link Investment Forum`un açılışında konuşan Palmer, Kıbrıs`ın çok çekici bir yatırım destinasyonu olduğunu belirtti. Matthew Palmer, özellikle Kıbrıs`ın hidrokarbonlar konusundaki fırsatlarına değinerek Doğu Akdeniz`de bulunan enerji kaynaklarının önemini vurguladı.

Matthew Palmer, ABD`nin Kıbrıs`ın Münahsır Ekonomik Bölgesi`ndeki haklarını desteklediğini, ancak bulunacak kaynakların kapsamlı bir çözüm çerçevesinde iki toplum arasında adil olarak paylaşılması gerektiğini ifade etti.

Palmer, Kıbrıs`ın bir yatırım destinasyonu olarak gelişmesinde Amerikan firmalarının rol oynayabileceğini söyledi. Amerikalı yetkili Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunmasının önemine de değindi.

Scroll to top