Marine Le Pen’in üst düzey danışmanı Gilbert Collard… Avrupa Birliği’nden çıkma iddiasından artık vazgeçin Reviewed by Momizat on . Üst düzey danışmanlarından Gilbert Collard’dan aşırı sağcı partisi Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen’e çağrı... “Fransa’nın euro bölgesinden çıkması iddiası Üst düzey danışmanlarından Gilbert Collard’dan aşırı sağcı partisi Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen’e çağrı... “Fransa’nın euro bölgesinden çıkması iddiası Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Marine Le Pen’in üst düzey danışmanı Gilbert Collard… Avrupa Birliği’nden çıkma iddiasından artık vazgeçin

Marine Le Pen’in üst düzey danışmanı Gilbert Collard… Avrupa Birliği’nden çıkma iddiasından artık vazgeçin

Üst düzey danışmanlarından Gilbert Collard’dan aşırı sağcı partisi Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen’e çağrı… “Fransa’nın euro bölgesinden çıkması iddiasından artık vazgeç…”

HARRIS Interactive anketine göre Fransız seçmen için Avrupa Birliği konusu, istihdamdan hemen sonra gelen ikinci önemli sorun oldu. Güvenlik kaygıları, göç, vergiler ve diğer konular, AB’den sonra geliyor.

Le Pen’in en yakın çevresinde olan Collard, Le Parisien gazetesine yaptığı açıklamada, “Bizim için euro konusu kapanmıştır. Halk Pazar günü referandumunu yaptı: Marine artık bu mesaja kulak vermeli” dedi.

Seçim Fransızlara, Le Pen’in eurodan ve AB’den çıkma önerisiyle, merkez eğilimli siyasetçi Macron’un AB entegrasyonunu destekleme politikası arasında bir tercih sunmuştu.

Macron’un yüzde 34’e karşı yüzde 66 ile kazandığı zafer, anketlerin tahminlerini de aşıyor. Bu sonuç, Ulusal Cephe yetkilileri arasında, seçim kampanyası politikası hakkında ciddi tartışmalara yol açmıştı.

Fransa’daki siyasi partilerin tümü artık dikkatlerini, Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere yöneltmiş durumda.

Reuters

Scroll to top