femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Marine Le Pen: Rusya dünyaya tekrar çok kutupluluğu kazandırdı Reviewed by Momizat on . Fransa’daki aşırı sağcı Ulusal Cephe partisinin lideri Marine Le Pen, Rusya’nın Ukrayna’daki kriz bağlamında hareketlerinin dünyaya tekrar çok kutupluluğu kazan Fransa’daki aşırı sağcı Ulusal Cephe partisinin lideri Marine Le Pen, Rusya’nın Ukrayna’daki kriz bağlamında hareketlerinin dünyaya tekrar çok kutupluluğu kazan Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Marine Le Pen: Rusya dünyaya tekrar çok kutupluluğu kazandırdı

Marine Le Pen: Rusya dünyaya tekrar çok kutupluluğu kazandırdı

Fransa’daki aşırı sağcı Ulusal Cephe partisinin lideri Marine Le Pen, Rusya’nın Ukrayna’daki kriz bağlamında hareketlerinin dünyaya tekrar çok kutupluluğu kazandırdığını söyledi.

Le Pen, Rus televizyonu Ren-TV’ye demecinde, “Bu, ekonomik modellerin savaşıdır. ABD’nin tüm dünyaya dayattığı aşırı liberal modeli ile Rusya’nın inşa ettiği vatansever modeli arasında bir savaş. Dünyanın, uzun yıllar ABD etrafında inşa edilen tek kutuplu olduktan sonra tekrar çok kutuplu olduğunu görmek çok hoş” dedi.

Tek kutupluluk kalıntıların Ukrayna krizi sırasında Paris’i Rusya karşıtı tavır almaya zorladığını belirten Fransız siyasetçi, Rusya ile düşmanca ilişkilerin Fransa’nın çıkarlarına zır olduğunu vurguladı.

Le Pen, “Karşı bir tavır kabul edildi, çünkü Avrupa sermayeleri güçlü bir şekilde Washington’a bağlı” dedi.

Ulusal Cephe lideri, krizin sonuçlarından yeni Ukrayna Cumhurbaşkanı Petr Poroşenko’nun sorumlu tuttu. Le Pen, yeni Ukrayna cumhurbaşkanının mevcut krizi, ABD’nin istediği ve AB’nin uyduğu askeri yollarla çözmekten vazgeçmesi umudunu dile getirdi.

Rusya’nın Sesi

Scroll to top