femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Litvanya Euro’ya geçen 19. AB ülkesi oluyor Reviewed by Momizat on . Litvanya parlamentosu, önümüzdeki yıl Euro’ya geçişe imkan veren yasayı onayladı. Buna göre Litvanya, Euro Bölgesi’nin 19'uncu üyesi olacak. Avrupa birliği ekon Litvanya parlamentosu, önümüzdeki yıl Euro’ya geçişe imkan veren yasayı onayladı. Buna göre Litvanya, Euro Bölgesi’nin 19'uncu üyesi olacak. Avrupa birliği ekon Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Litvanya Euro’ya geçen 19. AB ülkesi oluyor

Litvanya Euro’ya geçen 19. AB ülkesi oluyor

Litvanya parlamentosu, önümüzdeki yıl Euro’ya geçişe imkan veren yasayı onayladı.

Buna göre Litvanya, Euro Bölgesi’nin 19’uncu üyesi olacak. Avrupa birliği ekonomi ve maliye bakanları geçtiğimiz yıl Litvanya’nın para birimi olarak Euro’yu kullanmasını oy birliği ile kabul etmişti. Euro Bölgesi’ne son olarak bir diğer Baltık ülkesi Letonya katılmıştı..

Euro Bölgesi’nde ekonomik kriz sürerken, Baltık ülkelerinden Litvanya 1 Ocak 2015 gece yarısından sonra Euro’yu kullanan 19. Avrupa Birliği ülkesi olacak.

28 üyeli Avrupa Birliği’ne 2004 yılında kabul edilen Litvanya, Ocak 2015 itibariyle de Euro Bölgesi’ne girmiş olacak. İki milyonluk Litvanya ile birlikte AB içinde Euro kullanan milletlerin toplam nüfusu 335 milyona ulaşacak.

Ajanslar

Scroll to top