femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Lidington’a göre Maraş meselesinin çözümü için en iyi fırsat kapsamlı çözüm Reviewed by Momizat on . İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa konularından sorumlu Müsteşarı David Lidington, her iki tarafın da şu anda öteki tarafın tez ve endişelerini çok daha i İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa konularından sorumlu Müsteşarı David Lidington, her iki tarafın da şu anda öteki tarafın tez ve endişelerini çok daha i Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Özel Haberler » Lidington’a göre Maraş meselesinin çözümü için en iyi fırsat kapsamlı çözüm

Lidington’a göre Maraş meselesinin çözümü için en iyi fırsat kapsamlı çözüm

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa konularından sorumlu Müsteşarı David Lidington, her iki tarafın da şu anda öteki tarafın tez ve endişelerini çok daha iyi hissettiğini ve bir dizi konuda ortak zemin arama çabalarına başladıklarını kaydetti.

Simerini ve Fileleftheros, Kuzey Londra Muhafazakar Partili Milletvekili David Burrows’un Barış Harekatı’nın 40’ıncı yıldönümü dolayısıyla İngiltere Başbakanı David Cameron’a ve yeni Dışişleri Bakanı Philip Hammond’a yönelttiği sorulara, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Lidington’un verdiği 22 Temmuz tarihli yazılı cevabı aktardı.

Habere göre Lidington, Kıbrıs’taki her iki tarafın da, çözüm çabalarını önümüzdeki aylarda yoğunlaştırma arzusunu dile getirdiğine işaret ederek “Liderlerin, en kısa zamanda kapsamlı bir çözüme ulaşma taahhütlerini selamlıyoruz. Meydan okumalara rağmen son yıllarda sürdürülebilir çözüme ulaşılması için daha iyi bir konjonktür yoktur” dedi.

Maraş konusuna değinirken “Büyük Britanya Mağusa Derneği üyelerinin duygularının ne kadar güçlü olduğunu anlıyorum” diyen Lidington şunları ekledi:

“MARAŞ MESELESİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN EN İYİ FIRSAT KAPSAMLI ÇÖZÜM”

“Londra, Güvenlik Konseyi’nin Maraş’a atıfta bulunulan 789 ve 550 sayılı kararlarına tam destek veriyor. Meseleyi Kıbrıslı Türklerin ve Türk makamlarının gündemine getirdik. Nihayetinde kapsamlı bir çözümün bu kapsamlı meselenin çözümü için en iyi fırsat olduğu inancım değişmedi. Birleşik Krallık, Maraş meselesini de kapsayacak bir çözüm için müzakereleri desteklemeye devam edecek.”

Tak

Scroll to top