femdom-mania.net femdom-scat.net hot-facesitting.com
Lefkoşa’da yapılcak MED-7 Zirvesi’nde AB’nin büyük sorunları ele alınacak.Anastasiades ve Macron Lefkoşa’da enerji ve güvenlik konularını görüşecekler Reviewed by Momizat on . 5'inci MED-7 Zirvesi salı günü Lefkoşa'da yapılacak. Zirve'de göç krizi, Brexit, enerji, güvenlik, bir sonraki çok yıllı mali çerçeve, Avro Bölgesi'ndeki gelişm 5'inci MED-7 Zirvesi salı günü Lefkoşa'da yapılacak. Zirve'de göç krizi, Brexit, enerji, güvenlik, bir sonraki çok yıllı mali çerçeve, Avro Bölgesi'ndeki gelişm Rating: 0
Buradasınız: AB Haber » Haberler » Lefkoşa’da yapılcak MED-7 Zirvesi’nde AB’nin büyük sorunları ele alınacak.Anastasiades ve Macron Lefkoşa’da enerji ve güvenlik konularını görüşecekler

Lefkoşa’da yapılcak MED-7 Zirvesi’nde AB’nin büyük sorunları ele alınacak.Anastasiades ve Macron Lefkoşa’da enerji ve güvenlik konularını görüşecekler

5’inci MED-7 Zirvesi salı günü Lefkoşa’da yapılacak. Zirve’de göç krizi, Brexit, enerji, güvenlik, bir sonraki çok yıllı mali çerçeve, Avro Bölgesi’ndeki gelişmeler ve iklim değişikliği dâhil Avrupa Birliği’nin (AB) karşı karşıya kaldığı büyük sorunlar ele alınacak.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Portekiz Başbakanı Antonio Costa, Malta Başbakanı Joseph Muscat ve İspanya Dışişleri Bakanı Josep Borrell’e Lefkoşa’da, Filoxenia Konferans Merkezi’nde ev sahipliği yapacak.

Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, dün yaptığı açıklamada, “yedi ülkenin ortak çıkarları paylaştıklarını” söyledi.

Prodromou, Avrupa’nın bugün karşı karşıya kaldığı en büyük sorunların Akdeniz’le ilgili olduğunu, bu sorunlar arasında göç konusu ve mülteci akışı olduğunu belirtmişti.

MED-7 Zirvesi’nde Kıbrıs sorununun da görüşülmesi, Cumhurbaşkanı Anastasiades’in son gelişmeleri anlatması ve Zirve’nin sonunda ortak bir bildirge yayımlanması bekleniyor.

—————-

Anastasiades ve Macron Lefkoşa’da enerji ve güvenlik konularını görüşecekler

Enerji konuları, güvenlik alanında işbirliği, diğer ikili konular, ayrıca Kıbrıs sorunu, Lefkoşa’da bugün öğleden sonra Kıbrıs ve Fransa Cumhurbaşkanları arasında yapılacak toplantıda görüşülecek.

Kıbrıs Haber Ajansı (KHA) kaynaklarına göre, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasındaki resmi görüşme, iki cumhurbaşkanı ve bakanlık düzeyinde iki ülke arasında devam etmekte olan temaslar çerçevesinde yapılıyor.

İki ülke arasındaki müzakereler bir süreden beri devam ediyor. İki taraf yakın işbirliği, enerji ve güvenlikle ilgili olası anlaşmalar üzerinde çalışıyor.

Görüşmede Kıbrıs adına Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides, Enerji Bakanı Yorgos Lakkotrypis, Savunma Bakanı Savvas Aggelides ve Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou katılacak.

Kha

Scroll to top